Zpět na informační servis

ZNÁMKY KVALITY VÝROBEK - TECHNOLOGIE PRO STAVEBNICTVÍ A ARCHITEKTURU ZA ROK 2016 UDĚLENY

9. září 2016
Text redakce

Dne 8. září proběhlo slavnostní udílení Známek kvality 2016 pro výrobky a technologie pro stavitelství a architekturu. 8. ročník této soutěže usiluje o podporu kvalitních, inovativních produktů a technologií pro stavitelství a architekturu. Porotci hodnotí přínos, úroveň technické dokumentace a způsob aplikace produktů do staveb a podporu výrobků pro BIM katalogy. Získaná ocenění jsou po dobu pěti let promítnuta do hodnocení ratingu RABF. Udělování známek organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Cílem programu je informační podpora spotřebitele, zvyšování technické a uživatelské kvality výsledků stavitelského umění a architektury staveb, urychlené uvádění nových výrobků a technologií z výzkumu a vývoje do výroby a jejich využití v praxi a při realizaci staveb, zvyšování povědomí o kvalitě a způsobu využití špičkových a inovovaných výrobků a technologií, propagace nově zavedených výrobků a technologií, inovací a vynálezů, zkvalitnění služeb ve stavebnictví, posilování konkurenceschopnosti, podpora trvale udržitelného rozvoje ve stavebnictví a zařazení výrobku do ratingu RABF.

Známky kvality zvyšují znalosti o kvalitě a způsobu využití špičkových výrobků - technologií nabízených na českém trhu. Zároveň jsou skvělým doporučením a usnadňují orientaci stavebníkům, projektantům a zhotovitelům.

Vypisovatelé soutěže: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Asociace inovačního podnikání ČR, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, České vysoké učení technické v Praze - Fakulta stavební, Český svaz stavebních inženýrů, Design Cabinet CZ, Hospodářská komora ČR, Sdružení pro výstavbu silnic Praha, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Svaz zkušeben pro výstavbu.

Udělená ocenění roku 2016

Zlatá cena: Antibakteriální sklo od firmy AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Výrok poroty: Přispívá se snížení rizika mikrobiální kontaminace vnitřního prostředí budov.
AGC Antibakteriální sklo je zásadní inovací ve světě sklářského designu. Výborně se hodí do prostor, kde je nutno absolutně dodržovat přísné hygienické podmínky. Antimikrobiální účinek iontů stříbra uvnitř skla totiž eliminuje 99,9 % všech bakterií ulpívajících na jeho povrchu, a současně zabraňuje šíření plísní. Je ideální pro použití v nemocnicích, lékárnách, léčebných lázních a dokonce i koupelnách.Stříbrná cena: weber.for superflex - lepidlo na obklady a dlažbu třídy C2TE S2 od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Weber
Výrok poroty: Lepidlo na obklady a dlažby s vlastnostmi usnadňujícími technologii provádění velkoformátových obkladů.
Weber.for superflex je jednosložkové cementové lepidlo na obklady a dlažby třídy C2TE S2 určené i pro největší formáty.Bronzová cena: weber.pas aquaBalance od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Weber
Výrok poroty: Tenkovrstvá omítka reguluje vlhkost na povrchu fasády, přispívá k delší době životnosti finálních povrchů.

Bronzová cena: CORSO - posuvné zastřešení teras od firmy Alukov a.s.
Výrok poroty: Teleskopický systém zastřešení teras, zimních zahrad atp. umožňující snadné a rychlé přizpůsobení aktuálním povětrnostním podmínkám.
Zastřešení teras CORSO s možností posunu segmentů a tím otevřením celého zakrytého prostoru včetně střechy. Použité jsou trvanlivé, designové a nadčasové materiály, sklo, hliníkové profily nebo kompaktní polykarbonát. Inovativní zastřešení prostoru včetně promyšlených detailů.

Oceněné stavební výrobky - technologie roku 2016 najdete na
http://www.vyrobek-technologie.cz.