Zpět na informační servis

Kompetenční centrum Baumit je Stavbou roku 2023!

1. prosince 2023
Text redakce

Budova Kompetenčního centra v Brandýse nad Labem získala prestižní ocenění v soutěži STAVBA ROKU 2023, udělované každoročně Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, která je zároveň vyhlašovatelem i organizátorem soutěže.

Brandýské „kácéčko“ má za sebou první rok v plném provozu. Osvědčilo se jako centrála firmy i jako místo pro vzdělávání odborníků, zaměstnanců či studentů. Zároveň nabízí ideální prostředí pro prezentaci stavebních technologií, materiálů i kreativních technik značky Baumit.
 
BAUMIT-OFFICE_06I1614
Návštěvníci i zaměstnanci oceňují příjemné prostory vhodné jak pro slavnostní konference či neformální jednání, tak pro práci a relaxaci. Záměr architekta dokonale realizoval generální dodavatel a přihlašovatel projektu do soutěže Stavba roku 2023, firma SYNER, s.r.o.
 
BAUMIT-OFFICE_06I1734
Uklidňující zeleň a světlo prostupující celým objektem vytváří sympatické a inspirativní prostředí. Smělé a moderní dispoziční řešení architekta Sebastiana Nagye navíc umožňuje i snadnou a efektivní komunikaci zaměstnanců, obchodních partnerů a zákazníků. To jsou jen některé z celé řady výhod, které vzala odborná porota v potaz při rozhodování o nejvyšším ocenění pro rok 2023.
 
BAUMIT-OFFICE_06I1978
Baumit, investor a zadavatel projektu, přijímá toto výjimečné ocenění s hrdostí i respektem. „Prestižní cenu vnímáme jako poctu i závazek. Naší nejvyšší prioritou a nejdůležitějším oceněním pro Baumit, ale vždycky bude spokojenost zaměstnanců, obchodních partnerů a zákazníků.“ říká Ing. Pavel Med, generální ředitel BAUMIT, spol. s r. o.
 
BAUMIT-OFFICE_06I1962
„Když se chci vypravit za světovou architekturou, první, co mě napadne, je zaletět si do New Yorku, Singapuru nebo Dubaje. Když o tom ale chvíli přemýšlím… napadá mě, že za světovou architekturou si mohu zajet třeba do Brandýsa.“ říká Ing. arch. Pavel Ulmann.
 
Baumit_Stavba_roku_2023
Zleva: Ing. Arch. Sebastian Nagy (Sebastian nagy architects, s.r.o.), Ing. Pavel Med (BAUMIT, spol. s r.o.), JUDr. Robert Špott (SYNER, s.r.o.), Petr Veselý (Z-projekt s.r.o.)
 
BAUMIT-OFFICE_06I1944
 
BAUMIT-OFFICE_0349
 
Fotografie: MgA. Tomáš Manina, Ph.D.