Zpět na stavby

Zastřešení dvorany Salmova paláce

Na přelomu let 2011 a 2012 došlo v rámci rekonstrukce Salmova paláce na severozápadním okraji Horního náměstí v Olomouci k odvážnému počinu zastřešení jeho dvorany. Účelem tohoto zastřešení bylo sjednotit prostor přízemí paláce, přizpůsobit jej potřebám obchodních aktivit a otevřít novou obchodní pasáž v okolí náměstí.

Autor:


Vystudoval Fakultu stavební VUT v Brně, obor konstrukce a dopravní stavby. Od roku 1994 pracoval ve firmě ITECO jako statik ocelových konstrukcí. V roce 2000 nastoupil do firmy OKF s.r.o., kde se zabývá ­navrhováním kovových a dřevěných konstrukcí. Je autorizovaným inženýrem v oboru inženýrské konstrukce a mosty.

Salmův palác patřící mezi nejvýznamnější budovy v centru Olomouce byl vystavěn v barokním slohu na konci 17. století Juliem Salmem původně jako dvouposchoďový. Třetí poschodí získal po rekonstrukci z roku 1792. Od té doby byla budova několikrát rekonstruována. Nejrozsáhlejší rekonstrukce proběhla v padesátých letech dvacátého století. Současná rekonstrukce má paláci vrátit jeho přední místo mezi olomouckými historickými stavbami a zvýšit jeho užitnou hodnotu.


Detailní pohled na trychtýř střechy

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 08/2012)