Zpět na informační servis

Vítězové soutěže vyhlášeni: studenti navrhli novou část Nákupního centra Královo Pole

3. července 2014
Text redakce

Nákupní centrum Královo Pole dnes oznámilo vítěze studentské soutěže o návrh nového informačního stánku. Nejlepší návrh připravil tým vedený Jiřím Krejčiříkem z Fakulty designu a umění Západočeské univerzity. Druhé místo obsadil tým Václava Šprdlíka z Mendelovy univerzity v Brně a třetí byl tým vedený Barborou Jelínkovou rovněž z Mendelovy univerzity.

?Vítězný projekt bude zrealizován v rámci budoucí modernizace a rozšíření nejnavštěvovanějšího nákupního centra v severní části Brna,? říká Sandrine Fauconnet, Associate Director ve společnosti Ærium Finance, která zastupuje majitele centra.

Porota obdržela sedm kvalitních návrhů, tři z nich postoupily do nejužšího výběru. Zadání projektu kladlo důraz na použití materiálů přátelských k životnímu prostředí, což je v souladu s plánem majitele centra získat zelený certifikát BREEAM (úroveň ?velmi dobrý?) udělovaný budovám s nízkým dopadem na životní prostředí.

?Jsme rádi, že se lidé z Brna zajímají o náš projekt a chtějí být zapojeni do modernizace nákupního centra,? říká Jaroslava Kovárníková, manažerka centra.

Většinu návrhů do soutěže přihlásili studenti Mendelovy univerzity a VUT v Brně, protivníky jim byly týmy studentů designu a architektury z Prahy a Plzně.

?Úkolem bylo vytvořit nikoli standardní infomační stánek, ale malé multifunkční centrum, které nabídne zákazníkům celou řadu služeb,? vysvětluje člen poroty Peter Wojtusiak, Associate Director v architektonickém studiu Chapman Taylor.

Motivací pro studenty nebyla finanční ani hmotná odměna, ale šance zrealizovat skutečný projekt a spolupracovat na něm s profesionály v oboru, což jim pomůže nastartovat kariéru. Vítěz se bude podílet na realizaci ve spolupráci se společnostmi Chapman Taylor (architektonické studio), DTZ (management centra) či Arcadis-EC Harris (projektové řízení). I přesto tři nejlepší týmy dnes od nákupního centra obdržely hodnotné ceny. ?Původně jsme žádné ceny připraveny neměli, ale když jsme viděli nadšení a profesionální přístup soutěžících, rozhodli jsme se je odměnit dárky od nájemců obchodního centra,? říká Sandrine Fauconnet z Ærium Finance.

Soutěž organizovalo Nákupní centrum Královo Pole ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně. Další informace jsou k dispozici na webu centra www.nckrpole.cz.