Zpět na materiály, výrobky, technologie

Tip na správnou klimatizaci

27. září 2023
PR článek

Klimatizovaný prostor je vyhledávaným místem v letních horkých obdobích. Ti, co neskončí na plovárně, si rádi zajdou třeba do nákupního centra, kam přejedou klimatizovaným autem, ze své klimatizací vychlazené kanceláře. Takový den opravdu není dobré zakončit v nadměrně vyhřátém bytě, ve kterém nás čeká tropická noc.


Zakoupením klimatizační jednotky tak dáme našemu interiéru punc 21. století. To znamená, že nám teplotu v místnosti neurčuje roční období, ale my sami. Klimatizační jednotky nám dávají nezávislost na přírodních rozmarech počasí. Každopádně je dobré i mezi klimatizacemi si vybrat tu, která prostředí povýší na skutečně příjemné, nikoliv na prostředí, které bude jen vlhké a chladné. Žijeme v době, kdy enormně stoupají emise všeho druhu. Emise prachu, CO2, síry, kouře a dalších látek. V ohrožení je tak až 90 % populace. Prachové a pylové částice jsou v ovzduší i bez lidské intervence. O tom by mohli alergici vyprávět. Pro mnohé je jaro osvobozující, krásné a znovuoživující, ale vezměte alergika do přírody a vrátí se se slzami v očích a nekonečným kýcháním. 25 % evidovaných osob v České republice trpí určitou formou alergie. Znečištění vzduchu a následná alergie začíná tedy být věcí veřejnou, neboť má následně sociálně ekonomické důsledky. A to mluvíme jen o těch, kteří alergii řeší a zabývají se jí. Mnozí z nás jsou alergici, ale nijak svůj problém neřeší a přechází ho. Znečištění vzduchu tedy nelze brát na lehkou váhu. Jemné částice, které pronikají hluboko do plic a kardiovaskulárního systému, způsobují závažné zdravotní komplikace. Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje, že ročně na onemocnění v důsledku znečištění zemře na celé Zemi přibližně 7 milionů lidí.

Klimatizace s technologií nanoeTM X

Tedy i v oblasti klimatizačních jednotek se výrobci začali zajímat o rozšířené funkce, které tato ohrožená část populace ocení. Takovou super klimatizací jsou klimatizační jednotky značky PANASONIC, které nabízí společnost CIUR. Velkou výhodu mají ty s high technologií nanoeTM X. V čem je kouzlo této vybroušené technologie? Většina klimatizací není vhodná pro astmatiky a alergiky. Je to tím, že klimatizační jednotky dávají do rychlejšího pohybu vzduch uvnitř místnosti. Takový pohyb mikroskopických částic může u citlivých jedinců vyvolat nechtěnou alergickou reakci. Klimatizace s hi-tech ­nanoeTM X je přesně to, co alergici potřebují. Pracuje na principu volných hydroxylových radikálů, a tak místo množení virů, bakterií a plísňových spor se naopak zasadí o jejich štěpení a tím eliminaci. Hydroskopické radikály zní velmi sofistikovaně, ale můžeme jim také říkat oxidační činidla. A jsme doma. Takové oxidační činidlo má vlastně každý z nás ve své lékárničce, lidově se mu říká kysličník. Při rozbitém koleni jej lijeme do rány tak, abychom ji co nejvíce dezinfikovali. I takto si můžeme tyto radikály v systému nanoeTM X představit. Čistí vzduch od mikroskopických, oku neviditelných, mikrobů. Obecně se tedy jedná o řešení, které nevyžaduje filtry ani údržbu a může fungovat nezávisle na vytápění nebo chlazení.

Hydroxylové radikály / OH radikály, cizí slovo? Ale jistě jsme to již každý v chemii na základní škole slyšeli. Tyto volné radikály jsou zastoupené i ve volné přírodě. Každý člověk za den vdechne přibližně 12 000 l vzduchu. Každý z nás by si přál, aby to byl vzduch čistý a bez škodlivých látek. Technologie nanoe™ X, která využívá již zmíněné hydroxylové radikály, eliminuje množení škodlivin, jako jsou bakterie, viry, plísně a pachy. Dokáže je rozkládat, a tím neutralizovat jejich nepříjemné účinky. Klimatizace s touto průlomovou technologií jsou mnohem tišší. To ocení zejména citlivější jedinci, kteří při hluku klimatizačních jednotek nemohou v noci zabrat klidným spánkem. Technologie nanoe™ X významně zlepšuje vnitřní prostředí. Nebezpečné látky jsou při rychlém opakovaném pročištění odstraněny nejen ze vzduchu, ale zároveň z vybavení místností, například ze závěsů, koberců, nábytku nebo rolet či žaluzií. Stejná technologie našla využití i v některých domácích spotřebičích, v automobilech, vlacích nebo v letadlech. Jedná se o řešení, které nevyžaduje filtry ani údržbu a může fungovat nezávisle na vytápění nebo chlazení. 

www.klimatizace-ciur.cz 

 

S technologií nanoe™ X dýchejte lépe! Proč se trápit dýcháním špatného vzduchu, když je zlepšení na dosah? Technologie nanoe™ X zabraňuje množení bakterií, virů, plísní, alergenů, pylů a nebezpečných látek, současně dokáže ze vzduchu odstranit zápach a lehce přispívá i ke zvlhčování vlasů a pokožky. Bojovat s alergiemi a nemocemi je prostě s klimatizacemi vybavenými nanoe ™ X mnohem snadnější. Koneckonců hlavní přednosti klimatizací PANASONIC jsou také nízké provozní náklady díky maximální účinnosti. Bonusem je volitelné, a hlavně jednoduché ovládání pomocí chytrého telefonu. To jsou klimatizační jednotky Panasonic dodávané společností CIUR a.s.

panasonic-etherea-klimatyzator-2kw-cs-xz20zkew-h-cu-z20zke_3