Zpět na informační servis

Stavební výrobky se ZNÁMKOU KVALITY 2017 ve stavebnictví a architektuře

20. března 2017
Text redakce

První březnový týden získaly čtyři stavební výrobky ZNÁMKY KVALITY 2017 pro VÝROBEK-TECHNOLOGII. Výrobci byli oceněni v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci konference ?Cesta k budovám s téměř nulovou spotřebou energie?. Součástí akce bylo i slavnostní otevření školícího centra a výstavy vzorových technických řešení a materiálů.

?Dobrá stavba může být realizována jen z kvalitních výrobků a technologií?, komentuje Ing. arch. Jan Fibiger, CSc., prezident SIA ČR - Rady výstavby a předseda správní rady Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství a rady programu Stavba roku a dodává: ?Oceněním usilujeme o podporu kvalitních, inovativních produktů ve stavebnictví.?

Výrobci a dodavatelé, kteří se programu letos zúčastnili, jsou automaticky zahrnuti i do celostátního hodnocení kvality ratingem RABF (www.rabf.cz).

Kritéria posuzování produktů jsou inovativní a ekonomický přínos, úroveň technické dokumentace, způsob aplikace produktů do staveb, podporu výrobků pro BIM katalogy, energetická efektivnost, ekologické důsledky v průběhu životního cyklu a také uplatnění produktu v soutěži Stavba roku v minulých třech letech.

Známky kvality upozorňují stavebníky, projektanty a zhotovitele na konkrétní zajímavé produkty.

Vypisovatelé soutěže: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Asociace inovačního podnikání ČR, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, České vysoké učení technické v Praze - Fakulta stavební, Český svaz stavebních inženýrů, Design Cabinet CZ, Hospodářská komora ČR, Sdružení pro výstavbu silnic Praha, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Svaz zkušeben pro výstavbu a Odborná rada pro BIM.

Ocenění ZNÁMKY KVALITY 2017

Zlatá medaile: Fasádní systém Baumit StarSystem Resolution, BAUMIT, spol. s r. o.

Vnější tepelně izolační kompozitní systém s omítkou na bázi desek z fenolické pěny (PF) oboustranně kašírované šedým polystyrenem s mimořádnou paropropustností. Díky vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem dosahuje menších tlouštěk celkové skladby zateplovacího systému.

Výrok poroty: Inovativní přístup vedoucí ke zjednodušení postupu provádění při současném navýšení bezpečnosti a spolehlivosti systému s možností využití tuzemských komponentů.Zlatá medaile: Bezpečnostní sklo pro památky, Petr Švamberg
Třívrstvé bezpečnostní sklo pro památky, složené z běžného okenního skla Float a nerovného, tvz. historizujícího skla vlastní výroby. Mezi skla je umístěna polymerová fólie, která při rozbití skla udrží všechny vrstvy pohromadě a zabraňuje násilnému vniknutí do objektu.

Výrok poroty: Navýšení funkčních parametrů historizujícího skla zajišťující zlepšení zabezpečení památkově chráněných objektů.Stříbrná medaile: Vysprávková malta Weber.rep surface, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Weber

Vysprávková polymercementová malta na beton 3v1 s antikorozními účinky, zajišťující zvýšenou ochranu opravovaných železobetonových konstrukcí a vyrovnání i vyhlazení povrchu.

Výrok poroty: Zjednodušení technologického postupu při úpravách železobetonových konstrukcí s nutností ošetření korodované výztuže.Bronzová medaile: Litý cementový potěr CEMFLOW, Českomoravský beton, a. s.

Litý cementový samonivelační potěr s obsahem polypropylenových vláken pro vnitřní použití ve stavbách. Vytváří dokonale rovnou a pevnou plochu podlahy pod finální nášlapnou vrstvou nebo i samotné konečné řešení architektonické podlahy.

Výrok poroty: Možnost využití přímé dodávky a zpracování do požadované tloušťky zjednodušeným postupem, což zefektivnění pokládku velkých ploch v jedné pracovní směně.Více na http://www.stavebnivyrobekroku.cz/

Další informace najdete také na stránkách mediálních partnerů: hlavní mediální partner: Stavitel, časopis Stavebnictví, Mediální partneři: Silnice mosty, Stavební centrum, Střechy fasády izolace, ASB, Stavba, Materiály pro stavbu, Building News, Earch, NSC, Realizace staveb, RTS Magazín, SkyPaper, Beton TKS

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
Kontaktní osoba pro dotazy: Veronika Dvořáková
Václavské náměstí 833/31 (v průchodu)
110 00 Praha 1
E: dvorakova@abf-nadace.cz
T: +420 224 229 617 | M: +420 602 963 866