Zpět na informační servis

STAVBA ROKU 2015 vyhlásila nominace

11. září 2015
Text redakce

Už jen 15 projektů bude bojovat o letošní titul soutěže STAVBA ROKU. Nominace byly slavnostně vyhlášeny na nominačním večeru 10. září 2015 v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Mezi projekty, které se dostaly do užšího výběru nominované patnáctky soutěže Stavba roku 2015, nechybí rodinná vila, základní škola, most, zahrada či revitalizovaný klášter. Slavnostní vyhlášení nominací již tradičně reprezentovali Jan Fibiger, předseda správní rady Nadace ABF a Radomíra Sedláková, předsedkyně odborné poroty soutěže Stavba roku 2015. Mezi hosty nechyběli ani zástupci mediálních partnerů soutěže, vypisovatelé a partneři nominačního a finálového večera.

Dvakrát Belgie v nominacích Zahraniční stavby roku

Na slavnostním vyhlášení nominací v Nadaci ABF byly rovněž oznámeny nominace na titul Zahraniční stavba roku 2015 a Urbanistický projekt roku 2015. O letošní titul Zahraniční stavby roku se utkají hned dvě stavby z Belgie. Výrazné šance na titul má také Ostrava, která má tento rok své zastoupení nejen v patnácti nominacích na titul Stavba roku, ale také v Urbanistickém projektu roku.

Nominace odstartovaly hlasování veřejnosti
Od 10. září bylo rovněž zahájeno hlasování veřejnosti. Svou oblíbenou stavbu můžete podpořit na stránkách www.stavbaroku.cz. Hlasování veřejnosti potrvá do 13. října, kdy proběhne slavnostní finálový večer soutěže Stavba roku 2015. Ten se tentokrát uskuteční v krásných historických

prostorách pražské Betlémské kaple. Kromě titulů Stavba roku 2015 budou uděleny také Zvláštní ceny Stavba roku 2015, mezi kterými jsou ceny ministerstev, vypisovatelů a dalších. Více o soutěži i projektech najdete na www.stavbaroku.cz a www.stavbaroku2015.cz .