Zpět na informační servis

Stavba roku 2011: velké finále

22. listopadu 2011
Text redakce

S poměrně velkým napětím jsem očekával, které stavby z nominované patnáctky si odnesou pět titulů Stavba roku 2011. Nominované stavby totiž byly svým pojetím i kvalitou zpracování hodně vyrovnané.

Které vítězné stavby redakci překvapily:
určitě Golfklub Čertovo břemeno, vzhledem k tomu, že dalším titulem se honosí krytý bazén v Litomyšli, tedy také stavba pro sport a rekreaci. Z tohoto úhlu pohledu mně mezi otitulovanými stavbami chybí Nová budova ČVUT v Dejvicích. Jde však samozřejmě jen o subjektivní názor.

Které vítězné stavby redakci nepřekvapily:
stoprocentně Výstavba Jihozápadní části Pražského okruhu. Svým významem jde o naprosto klíčovou dopravní stavbu, která zcela změnila dopravní zátěž pražského okolí i metropole samotné. Bohužel se obávám, že to bude na delší dobu poslední dopravní stavba podobného významu, a rozhodně to není tím, že by česká dálniční a silniční síť byla kapacitně v dokonalém stavu.

Porota devatenáctého ročníku soutěže stavba roku
Doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc. - předsedkyně poroty; Ing. Tomáš Chromý; Ing. Bohuslav Štancl, MBA; Ing. Ladislav Vaněk; doc. Ing. František Kulhánek, CSc.; Ing. arch. Jiří Vasiluk, CSc.; Ing. arch. Petr Šikola.

Stavba roku 2011: Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas
¤ Stavba roku 2011: Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas - architekt a projektant: AG STUDIO a.s., Ing. arch. Radek Vopalecký, Ing. arch. Luděk Štefek, Ing. Jana Vebrová, Ing. Michal Fousek,doc. Miroslav Melena; dodavatel a přihlašovatel: BAK stavební společnost,a.s.; investor: město Trutnov

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 10/2011).