Zpět na informační servis

Soutěž Stavba roku 2023

12. června 2023
Text redakce

Udělení a představení titulů Stavba roku je každoročně nejvýznamnější událostí ve stavitelství a architektuře. Porota spolu s filmovým štábem opět navštíví v rámci hodnocení všechny přihlášené stavby v ČR.

Soutěž již celých 31 let organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství jako nadační program, řízený radou programu ve spolupráci se spoluvypisovateli soutěže.

Stavby hodnotí odborná porota a sbor expertů. Porotci, experti i rada programu se shodují v konstatování, že právě osobní návštěva a prohlídka všech přihlášených staveb je pro práci poroty a expertů klíčová a nenahraditelná.

Spolu s porotou všechny stavby objíždí a dokumentuje tradičně také filmový štáb. Všechny přihlášené stavby jsou součástí unikátního filmového dokumentu mapující architekturu a stavitelství v celé republice.

Slavnostní nominační večer Stavba roku 2023 se uskuteční v pondělí 4. září 2023 v Dopravní hale Národního technického muzea v Praze.

Galavečer Stavba roku 2023 se uskuteční ve středu 25. října 2023 v Betlémské kapli v Praze.

Držitelé titulů v roce 2023 opět získají unikátní symbolické křišťálové ocenění, které má podobu razítka v designu Ronyho Plesla vyrobené sklárnou Rückl.

razítka
Více informací o letošním i minulých ročnících soutěže naleznete ZDE.