Zpět na informační servis

Nepropásněte přihlášku do prestižní soutěže Stavby s vůní dřeva

31. května 2022
Text redakce

Přihlašovací fáze 10. ročníku studentské soutěže Stavby s vůní dřeva je v plném proudu. Studenti mají možnost přihlásit svůj návrh dřevěné stavby nebo konstrukce a vyhrát ceny v celkové hodnotě 220 000 Kč. Soutěž Stavby s vůní dřeva, organizovaná Nadací dřevo pro život, je určená studentům, kteří se chtějí laické veřejnosti pochlubit svou prací a talentem. Uzávěrka přihlášek je 7. července 2022.

V soutěži Dřevěná stavba roku se meze nekladou. Do jednotlivých kategorií mohou studenti přihlásit návrh rodinného domu, školy, rozhledny, lávky apod. Přihlášení je kompletně on-line. Soutěž je určena studentům vyšších odborných a vysokých škol, kteří navrhují dřevěné stavby a konstrukce. Přihlásit mohou své ročníkové i bakalářské nebo diplomové práce. Podmínkou však je, že v soutěžních dílech musí být dřevo hlavním nosným prvkem u více než 50 % konstrukce. Na studenty, kteří mají již přihlášku připravenou a stihnou jí odeslat do konce května čeká odměna v podobě praktického dřevěného zápisníku s kroužkovou vazbou ve formátu A5, který dokáže být velmi odolný, ale také mimořádně skladný. Do soutěže ho věnoval Martin Šupka pod svou značkou Wood Style.

Každý soutěžící získá certifikát o své účasti v soutěži, originální diplom Nadace dřevo pro život a pozvánku na slavnostní vyhlášení vítězů v Praze. Na vítěze poroty a veřejnosti dále čekají finanční a věcné odměny. Zajímají vás výhry v jednotlivých kategoriích? Přehledné rozdělení výher najdete na stránkách soutěže.

Zdroj: Nadace dřevo pro život