Zpět na informační servis

Evropská cena Isover Energy Efficiency Award pro brněnský ateliér Dobrý dům

9. června 2014
Text redakce

V irském Dublinu se uskutečnilo předávání výročních evropských cen Energy Efficiency Award v kategorii architektura za rok 2013 pod záštitou společnosti Isover z aliance Saint-Gobain.

Cenou za významný počin v oblasti individuálního rodinného bydlení byla oceněna brněnská firma DOBRÝ DŮM, s.r.o. za projekt rodinného domu v pasivním standardu. Dům je realizován v brněnské městské části Obřany pro soukromého investora. Cenu osobně převzali architekti Helena a Dalibor Borákovi, kteří jsou autory projektu.

Porota ocenila především konstrukční řešení domu bez tradičních tepelných mostů, které ale zároveň reflektuje moderní požadavky na bydlení při zachování vysoké architektonické kvality. Oceněna byla také ekonomicky optimální úroveň nákladů na výstavbu a zejména celkový energetický koncept stavby, spolu s přípravou na instalaci dalších technologií, jejichž využitím dům směřuje k domům budoucnosti, tzv. nulovým domům.

Podle firemního konceptu "Navrhni a Postav" byl dům postaven realizační složkou firmy DOBRÝ DŮM, s.r.o. v roce 2011. Čtyřčlennou rodinou je obýván od roku 2012.

certifikát potvrzující udělení ceny.

Ceny Isover Energy Award pro vítěze v jednotlivých kategoriích

Helena a Dalibor Borákovi přebírají ocenění