Zpět na materiály, výrobky, technologie

Zumtobel zajistil nasvícení nové prestižní zubní ambulance v Praze

23. září 2023
PR článek

Společnost Zumtobel dodala nejmodernější systém osvětlení pro novou prestižní zubní ambulanci v Praze. Návštěvu zubaře klientům zpříjemňují sofistikovaná přisazená svítidla Light Field III od Zumtobelu a v zázemí zubní ambulance nalezla uplatnění přisazená svítidla Omega Pro 2 od značky Thorn. Osvětlení svým sofistikovaným designem a vyspělými technologiemi skvěle doplňuje moderní architektonické pojetí zubní ordinace a současně splňuje nejpřísnější požadavky na funkčnost, snadnou údržbu a dlouhou životnost.


Projektanti nové prestižní zubní ambulance v Praze vsadili na svítidla značek Zumtobel a Thorn s nejmodernějšími technologiemi. Nejdůležitější součástí osvětlovacího systému jsou přisazená svítidla Zumtobel Light Field III v různých variantách s černým designovým rámečkem po celém obvodě. Třetí generace velkoplošných svítidel Light Field od Zumtobelu totiž sází na diskrétní eleganci bez kompromisů a minimalistický design. Za nevtíravou krásou se však ukrývá plný arzenál nejmodernějších osvětlovacích technologií, které zaručují nekompromisní kvalitu světla. Svítidla Light Field III jsou díky tomu ideální volbou do reprezentativních místností a rozlehlých prostorů, které zaplavují příjemným světlem.

Právě mimořádná kvalita světla je patrná již při vstupu do nové zubní ambulance. Svítidla Light Field III jsou totiž vybavena vícevrstvým, laserem svařovaným mikropyramidálním optickým systémem MPO+, který zaručuje 100% rovnoměrné osvětlení a poskytuje o třetinu vyšší výkon. Vedení světla má na starosti technologie LitePrint®. Malá část světla je přitom vyzařována do stropu, který je tak decentně osvětlován. Tato nepřímá složka dodává celému prostoru působivý finální efekt.

53115008442_low

Výsledkem je nejvyšší kvalita osvětlení, které je příjemné pro oči a neoslňuje, což je zásadní faktor pro pohodlí a komfort pacienta. Tuto skutečnost dokládají vynikající parametry svítidel Zumtobel Light Field III index oslnění UGR < 16 a ukazatel jasu L65 < 3000 cd/m2 podle normy EN 12464.

Mezi další skvělé parametry svítidel Light Field III patří také index barevného podání Ra > 90, který hodnotí věrnost barevného vjemu a udává, do jaké míry odráží osvětlení z umělého zdroje skutečnou barvu osvětleného předmětu v porovnání s přirozeným osvětlením, které pochází ze slunce.

Z provozního hlediska boduje mikropyramidální optika svítidel Zumtobel Light Field III také svým hladkým povrchem, který usnadňuje hygienické čištění. A významným argumentem ve prospěch těchto atraktivních svítidel je v neposlední řadě jejich normovaná životnost o délce 100 000 h (L95).

AT4A2086 low

V zázemí nové zubní ambulance byla použita moderní a hospodárná svítidla Omega Pro 2 od značky Thorn. V tomto případě se jedná o přisazená svítidla s vynikajícím indexem barevného podání Ra 90 a mikroprizmatickým optickým systémem, který zaručuje nízké hodnoty oslnění (UGR < 19).

Produktová řada svítidel Omega Pro 2 zahrnuje širokou škálu variant pro různá použití. Zákazníci mají na výběr několik typů optických systémů a úrovní světelného toku. K dispozici jsou také varianty s variabilní teplotou chromatičnosti. Svítidla Omega Pro 2 zaujmou rovněž širokou nabídkou příslušenství v oblasti konektivity, digitálních služeb, senzorů a bezpečnostních funkcí.