Zpět na materiály, výrobky, technologie

Zumtobel svítí v historické budově City Palais na Václavském náměstí - The Original Beer Experience

9. června 2023
PR článek

Společnost Zumtobel dodala pro prestižní projekt funkční svítidla Panos a VIVO II včetně sofistikovaného řídicího systému pro mimořádně hospodárný provoz.


Společnost Zumtobel se podílela na realizaci stavebních úprav historického domu City Palais na Václavském náměstí v Praze, v němž byla slavnostně otevřena nová interaktivní zážitková expozice značky Pilsner Urquell: The Original Beer Experience. Zumtobel zajistil v rámci realizace projektu v této památkově chráněné secesní budově kompletní funkční osvětlení se svítidly Panos a VIVO II včetně vyspělého řídicího systému.

 „Máme velkou radost, že jsme se mohli podílet na realizaci tohoto projektu ve známé secesní budově City Palais ve spodní části Václavského náměstí, která je ozdobou historického centra Prahy,“ řekl Jan Vacek, generální ředitel české pobočky nadnárodní společnosti Zumtobel Group. „Podle požadavků investora jsme pro projekt Pilsner Urquell Experience připravili kompletní funkční osvětlení založené na třífázových lištách osazených nejmodernějšími svítidly Panos a VIVO II. Jak je u našich hospodárných osvětlovacích systémů Zumtobel standardem, završuje celou instalaci sofistikovaný řídicí systém, který zajišťuje potřebné osvětlení s minimální spotřebou elektrické energie v závislosti na měnících se podmínkách. Samozřejmostí je také snadná údržba a dlouhá životnost.“

City Palais 2

Svítidla Panos, jejichž design zdobí prestižní ocenění iF Product Design Award, přivítají návštěvníky Pilsner Urquell Experience v centru Prahy vynikající kvalitou světla díky nejmodernějším technologiím. Konstrukce svítidel Panos, která ve funkční harmonii snoubí kvalitu s hospodárností, je založena na vysoce kvalitních reflektorech a inovativních technologiích LED.

Druhým pilířem systému funkčního osvětlení v historické budově City Palais je řada ekologických svítidel VIVO II, která splňuje přísné standardy v oblasti trvalé udržitelnosti, ale současně dokáže svým příjemným a intenzivním světlem vytvořit optimální prostředí pro luxusní zážitky. Svítidla VIVO II s atraktivním moderním designem založeným na vyspělých technologiích jsou oblíbenou volbou pro obchody, výstavní síně a další prezentační prostory. Reflektory ve stropních lištách jsou libovolně polohovatelné. Osvětlení je tak možné přizpůsobovat měnícím se požadavkům.

City Palais 3

Svítidla VIVO II i Panos přispívají k hospodárnému provozu energeticky účinné zdroje světla (LED) ve spojení s inteligentním systémem elektronického řízení.

Historický dům City Palais postavený v ulici 28. října na začátku 20. století podle projektu architekta a stavitele Matěje Blechy sloužil původně Pražské úvěrní bance. Nedávno dokončená stavební úprava historické secesní budovy, která je zapsána na seznam kulturních památek UNESCO, probíhala ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. Hlavní atrakcí City Palais je nová interaktivní zážitková expozice plzeňského pivovaru Pilsner Urquell: The Original Beer Experience s pivnicí a stylovým obchodem, která byla otevřena ve třech podlažích na ploše 3000 metrů čtverečních. Tento ambiciózní projekt připravila kalifornská firma BRC Imagination Arts.

City Palais 4

O skupině Zumtobel Group:
Skupina Zumtobel Group je mezinárodní hráč na poli světelného průmyslu a vedoucí dodavatel inovativních světelných řešení, komponent a souvisejících služeb. Se širokým portfoliem vysoce kvalitních svítidel poskytuje rakouská značka Zumtobel, specialista na osvětlení, nejlepší světelné řešení pro využití ve dne i v noci. Jako lídr v oblasti inovací Zumtobel svým přístupem neustále posouvá hranice při hledání jedinečného a nadčasového designu svítidel. Je mezinárodním dodavatelem integrovaného světelného řešení, který vyvíjí nové generace svítidel postavených na odkazu rodinné firmy s cílem zlepšovat kvalitu života prostřednictvím světla. Skupina sídlí v Dornbirnu v rakouské spolkové zemi Vorarlberg.

Na českém trhu ZG Lighting Czech Republic s.r.o., člen skupiny Zumtobel Group, nabízí profesionální osvětlení značek Thorn, acdc a Zumtobel. Pro další informace prosím navštivte: www.zumtobel.cz.