Zpět na materiály, výrobky, technologie

Společnost OKNOPLAST představuje inovativní trojsklo 4 Xglass

22. září 2014
redakce PR článek

Společnost OKNOPLAST, přední evropský výrobce výplní stavebních otvorů, uvádí na trh inovativní trojsklo 4 Xglass, které bude součástí standardní výbavy oken řady Winergetic Premium i Standard. Trojsklo 4 Xglass přichází hned se čtyřmi vylepšeními - vyšší světelnou propustností, dokonalejší akustickou a tepelnou izolací a možností konstruovat větší zasklení.

Autor:Nové trojsklo dosahuje parametru propustnosti světla Lt = 74 % (pro srovnání některá standardní skla dosahují úrovně 51-71 %) a jeho koeficient propustnosti sluneční energie je Ug = 54 %. Díky svému složení ze skel s různou tloušťkou činí parametr zvukové izolace trojskla 4 Xglass pro celé okno Rw = 36 dB, zatímco okna se standardním trojsklem mají koeficient Rw kolem 33 dB. Na první pohled malý rozdíl 3 dB vnímá lidské ucho jako snížení hluku o polovinu. Jako příklad takového rozdílu si stačí představit, že byste v jedné místnosti poslouchali hudbu ze dvou reproduktorů se stejným napětím zvuku a pak byste náhle jeden z reproduktorů vypnuli. Podobným příkladem může být i to, když stojíme na ulici, po níž jedou dvě nákladní auta stejnou rychlostí. Nové sklo způsobí dojem, jako by jedno auto ?zmizelo?.

Inovační trojsklo 4 Xglass bude součástí standardní výbavy produktové řady Winergetic Standard a Premium, kde bude dosahovat součinitele prostupu tepla Ug = 0,5 W/m²K. V kombinaci s použitím distančního rámečku Warmatec tak celé okno dosáhne parametru součinitele prostupu tepla pro Uw = 0,76 W/m²K.

Složení trojskla ze skel s různými tloušťkami snižuje jeho celkovou váhu, což umožňuje konstruovat větší rozměry a zároveň prodlužuje životnost kování.