Zpět na informační servis

Pozvánka na konferenci Nová zelená úsporám v roce 2015

3. dubna 2015
Text redakce

2. výzva pro rodinné domy a 1. výzva pro bytové domy v Praze

Datum: 14.4. 2015 od 10 hod.
Místo: Masarykova kolej ČVUT, Thákurova 1, Praha 6, www.masarykovakolej.cz

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) spolu s Ministerstvem životního prostředí ČR a Státním fondem životního prostředí si vás dovolují pozvat na odbornou konferenci programu Nová zelená úsporám v roce 2015. Účastníci konference se dozvědí, jak nejlépe využít dotační program pro zvýšení kvality svého bydlení. Odborníci představí detaily programu, vhodná stavební a technická řešení podle požadovaných parametrů s ohledem na jejich efektivnost. Na konferenci vystoupí představitelé státní správy, přední odborníci z akademické sféry, stavební praxe a nevládních organizací v sektoru stavebnictví. Odborný program je sestaven za podpory MŽP a SFŽP.

Podmínky dotačního programu a strategii energetických úspor představí Ing. Jan Kříž, náměstek ministra životního prostředí ČR, Mgr. Leo Steiner, náměstek Státního fondu životního prostředí ČR a Ing. Jiří Koliba, náměstek ministra pro sekci stavebnictví Ministerstva průmyslu a obchodu. K problematice stavebních a technologických požadavků a stavební praxe se vyjádří přední odborníci zastupující ČKAIT, Státní zdravotní ústav Praha, oddělení Energetických systémů budov UCEEB ČVUT, Centrum pasivního domu, Asociaci pro využití tepelných čerpadel a Cech pro zateplování budov.

Podmínkou účasti na konferenci je registrace na webu www.ckait.cz/novazelenausporam a uhrazení poplatku 250 Kč včetně DPH za 1 osobu. Členové ČKAIT, SČMB, SMBD a pracovníci stavebních úřadů mají vstup zdarma. Povinnost registrace na webu platí pro každého účastníka.

Program akce najdete v příloze a na webu www.ckait.cz/novazelenausporam.