Zpět na materiály, výrobky, technologie

Ucelená nabídka stavebnictví na brněnském výstavišti

19. ledna 2015
redakce

Další ročník stavebního veletrhu IBF se uskuteční v tradičním dubnovém termínu od středy 22. do soboty 25. dubna 2015. Souběžně se stavebním veletrhem IBF se uskuteční také veletrh DSB - Dřevo a stavby Brno a veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX.

Autor:S námi oslovíte nejeden region
Stavební veletrh IBF je veletrh s celorepublikovou působností. Z průzkumu návštěvníků veletrhů v roce 2014 vyplývá, že 50 % návštěvníků přijelo na veletrh z Jihomoravského kraje a dalších 50 % z jiných krajů České republiky - konkrétně 32 % z ostatních krajů Moravy a Kraje Vysočina a 18 % náleží návštěvníkům z Čech. Zajímavou část tvoří také návštěvníci z blízkého Slovenska, Rakouska, Polska a dalších zemí Evropy.

Mějte přehled o tom, co se ve světě děje
Stavební veletrh IBF se bude zabývat hned několika tématy, která jsou v současné době aktuální nejenom ve světě stavebnictví. Zahajovací konference se bude věnovat problematice církevních a historických staveb z pohledu stavby, obnovy a správy jednotlivých objektů. Součástí bude také matchmakingové setkání se zástupci církví. Tématem číslo jedna, které se prolne jak výstavními expozicemi, tak i doprovodným programem veletrhu, bude problematika energeticky úsporného stavění, rekonstrukcí a bydlení. Součástí bude také odborná diskuse nad aspekty implementačního procesu evropské směrnice EPBDII.

Historické a církevní stavby - nová příležitost pro vaši firmu
Novou tržní příležitostí je obnova historických a církevních staveb, na kterou se zaměří také stavební veletrh IBF. Pro vystavovatele, kteří se budou prezentovat v rámci této problematiky, je připraveno hned několik možností, jak se zviditelnit před více než 2000 cíleně pozvanými odborníky na danou problematiku. Základní formou prezentace je výstavní expozice, dále pak speciální průvodce, setkání se zástupci církví na odborné konferenci a zviditelnění při této akci. Konference a zvaní návštěvníků se uskuteční ve spolupráci s Ministerstvem kultury, Národním památkovým ústavem, Českou biskupskou konferencí, Konferencí vyšších představených mužských řeholí v České republice, Konferencí vyšších představených ženských řeholí v České republice, Arcibiskupstvím pražským, Biskupstvím brněnským atd.

Jak správně vybrat vhodný typ osvětlení
Další nový projekt stavebního veletrhu IBF je zaměřen na poradenství při výběru vhodného typu osvětlení do různých prostor. V rámci pavilonu budou vytvořeny vzorové místnosti osvětlené různými druhy svítidel, které si tak návštěvníci budou moci v reálných podmínkách vyzkoušet. Tyto praktické ukázky budou doplněny doprovodným programem a poradenským centrem. Projekt připravujeme ve spolupráci se společnostmi OSRAM, RWE a časopisem Světlo. Pro všechny výrobce světel a svítidel je to jedinečná možnost prezentace.

Veletrh PTÁČEK při veletrhu IBF
Souběžně se stavebním veletrhem IBF bude v pavilonu V probíhat i Veletrh PTÁČEK společnosti PTÁČEK - velkoobchod, který bude zpřístupněn široké veřejnosti v pátek 24. a v sobotu 25. dubna. V rámci této akce představí společnost PTÁČEK - velkoobchod, a. s., svoji nabídku výrobků více než 130 dodavatelů z oboru topení - plyn - voda - sanita - inženýrské sítě.

Neodkládejte přihlášení na veletrh

Přestože je termín přihlášení za výhodnější ceny stanoven až na 15. února, určitě byste neměli s přihláškou na veletrh váhat. Jednou z letošních novinek je totiž zcela nový systém výběru plochy. V čem tato novinka spočívá? Především v tom, že cena plochy závisí na vaší volbě umístění výstavního stánku v pavilonu a dřívější přihlášení na veletrh tedy přináší větší možnost výběru plochy.

Více informací naleznete na www.ibf.cz.