Zpět na osobnosti, rozhovory

Stavařina je profese pro statečné

25. května 2012
Petr Zázvorka

Viceprezident a nový obchodně technický ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Ing. Pavel Ševčík je špičkovým manažerem a odborníkem. Celou profesní kariéru věnoval především stavebnictví v severomoravském regionu. Po dokončení studií v roce 1983 nastoupil do firmy Bytostav Poruba, od roku 1992 akciové společnosti, kde prošel v průběhu devětadvaceti let řadou pozic - od asistenta mistra na stavbě po funkci ředitele společnosti, kterou vykonával čtrnáct let.

Autor:


Pracoval téměř třicet let jako redaktor a posléze vedoucí tiskového odboru firem Vodní stavby Praha a Zakládání staveb. Od vzniku časopisu Stavebnictví je členem jeho redakce, kde mimo jiné vede rubriku Osobnosti stavitelství. Svůj dlouhodobý zájem o historii stavebního odvětví promítl do stejnojmenné knihy vydané v roce 2016.

Nyní pracujete ve vedení Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR na plný úvazek. Jak k tomu došlo?
Celkem logicky. Pro svaz jsem pracoval již posledních čtrnáct let souběžně, z toho dvanáct let v představenstvu a osm v exekutivě. Do 1. března letošního roku byla pro mne tato práce koníčkem, byla přínosná a zajímavá, zejména s ohledem na moravsko-slezský region. Od uvedeného data se z koníčka stalo zaměstnání. Domnívám se, že tento širší pohled z hlediska činnosti SPS v ČR patří ke krásnému stavbařskému řemeslu.