Zpět na informační servis

SAINT-GOBAIN FÓRUM 2016, TICHO, PROSÍM!

19. března 2016
Text redakce

Skupina Saint-Gobain, globální lídr na trzích udržitelného bydlení uskutečnila již čtvrtou sérii odborných seminářů pro projektanty, architekty, stavební firmy a ostatní profesionály ve stavebnictví. Na semináře, konané v osmi městech po celé České republice, dorazilo více než 1000 účastníků. Semináře se v roce 2016 zaměřily na problémy akustiky.

Jednotlivá témata seminářů vyšla ze stavební a projektové praxe a jsou podložena dlouholetými zkušenostmi z výzkumu, vývoje, projektování, přípravy a realizace staveb. Účastníkům program nabídl široký vhled do problémů akustiky a jejich praktického řešení. Přednášejícími byli produktoví specialisté z divizí Isover, Rigips, Weber, Ecophon a Glassolutions, které Saint-Gobain v České republice vlastní.

Letošním externím partnerem byla společnost Aveton, která se věnuje projekční a realizační činnosti, výzkumu a vývoji v oblasti akustických materiálů, zastoupená Ing. Tomášem Hrádkem. Účast na seminářích byla bezplatná, stejně jako v předchozích letech. Akce byla opět zařazena do programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT i ČKA.
?Letošní ročník Saint-Gobain fóra byl již čtvrtým v řadě, od těch v minulých letech se však výrazně lišil přípravou tématu a způsobu prezentace. Jsem přesvědčen o tom, že právě téma akustiky, bylo důvodem, proč jsme na osmi fórech proškolili více než tisíc architektů a projektantů. Jsem velice nadšený z pozitivních reakcí auditoria, které připisuji zejména tomu, že naši přednášející jsou často sami projektanty, obsah přednášek nebyl o naší firemní a produktové prezentaci, ale zejména o akustických řešeních stavebních konstrukcí, ve kterých se mohou naše výrobky objevit. Již teď plánujeme podobnou akci na Slovensku a brzy začneme připravovat program na příští ročník, téma neprozradím, ale bude jistě opět velmi moderní a inovativní.? říká Jakub Benda, Communication a habitat manager Saint-Gobain pro Českou Republiku a Slovenko.

V průběhu měsíce února tedy proběhlo v 8 krajských městech setkání s odbornou stavební veřejností koncernu Saint Gobain. Vhodně zvolené téma o akustice přivedlo na tato setkání téměř tisícovku posluchačů z řad odborné stavební veřejnosti. Vyplatila se i každoroční velmi precizní příprava celé akce, která si již získává svoji tradici a nárůst zájmu o tuto akci (o 24%) to jen dokazuje. I přesto, že hlavní část posluchačů (60%) tvořili projektanti a architekti, problematika zaujala i zástupce stavebních firem (23%), odborných škol nebo měst a obcí.

Organizaci a přípravu spolu se Saint-Gobain připravovala společnost AZ Promo.

Speciálně pro účely seminářů byla vydána publikace Saint-Gobain pro akustiku, která je ke stažení zde.
Prezentace ze seminářů jsou k dispozici zde.