Zpět na informační servis

Rekordní veletrh BAU navštívilo více než 250 000 lidí!

30. ledna 2015
Text redakce

Německý stavební veletrh BAU v Mnichově poprvé ve své padesátileté historii prolomil hranici 250 000 návštěvníků. Bránami šestidenního veletrhu prošlo 251 200 lidí, což je o 16 000 více než v roce 2013. Největší zastoupení mělo Německo, ovšem o nárůst rekordního čísla se zasloužili zahraniční návštěvníci. Z okolních zemích přijelo 72 000 lidí, což je o 20 % více než naposledy.

V očích Dr. Reinharda Pfeiffera, výkonného ředitele mnichovského výstaviště, překonal veletrh BAU veškerá očekávání. ?S novými rekordy potvrdil veletrh BAU svou pozici vedoucího veletrhu ve svém oboru na území EU. Dokazují to čísla počtu návštěvníků ze zemí jako Turecko, Čína a Saúdská Arábie.

Jednou z největších atrakcí veletrhu BAU, stejně jako v předešlých letech, je počet populárních architektů, kteří akci navštívili. Například ve středu během Fóra C2 vystoupili Wolf D. Prix (COOP Himmelbau, Vienna), Kenneth A. Lewis (Skidmore, Owings and Merill LLP, New York) Christoph Ingenhoven (ingenhoven architects, Düsseldorf) a Alfredo Brillembourg (Urban-Think-Tank, Zürich).

Dalším ukazatelem, jak je veletrh BAU pro architekty a inženýry důležitý, byl tzv. Inženýrský den, který poprvé překonal hranici tisíce registrovaných. Heinrich Schroeter, prezident bavorské komory civilního inženýrství uvedl: ?BAU se možná už tradičně zaměřuje na architekty, ale civilních inženýrů je tu také spousta.?