Zpět na informační servis

Produktové novinky na jubilejním veletrhu Střechy Praha 2018

9. ledna 2018
Text redakce

Termín 20. ročníku veletrhu STŘECHY PRAHA se rychle blíží. Vystavovatelé přichystali řadu produktových novinek, na některé z nich bychom Vás rádi upozornili v našem článku. Soubor veletrhů Střechy-Solar-Řemeslo-Purpo Praha proběhne 8. - 10. 2. 2018 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

?Návštěvníci uvidí největší přehlídku střešních materiálů, střešních oken a doplňků, konstrukcí, izolací, nářadí, strojů a dalšího vybavení pro řemeslníky a realizační firmy v rámci největšího oborového veletrhu ve střední Evropě,? uvádí ředitelka veletrhu Jitka Šefránková. Nabídku doplní vystavovatelé z oblasti střešní fotovoltaiky a úspor energií, dřevostaveb a úsporného bydlení.

PRODUKTOVÉ NOVINKY NA VELETRHU

Společnost BRAMAC střešní systémy představí unikátní lehkou střešní plechovou krytinu s vysokou životností QUADRO ACOUSTIC S od výrobce ICOPAL (člena BMI Group), která ochrání mimo jiné před hlukem díky unikátnímu bitumenovému pásu s antiblokem na spodní straně šablony. Společnost EVPower připravila pro návštěvníky výrazné slevy na vybrané solární panely a mikroinvertory, a též soutěž o horkou novinku - 500W mikroinvertor. Novinkou od společnosti FAKRO CZECH je výklopně-kyvné střešní okno FPP-V preSelect2. Okno je vybaveno dvěma funkcemi otevírání - výklopnou a kyvnou. Funkce jsou oddělené, což zaručuje stabilitu a bezpečnost při užívání. Volbu funkce zajišťuje přepínač umístěný v dolní části rámu. Okno se výklopně otevírá až do úhlu 45° a lze jej vyrobit ve velkých rozměrech, např. 134 x 160 cm. Firma FENESTRA střešní okna představí nové IZOLAČNÍ PROFILY pro střešní okno v nadkrokevní izolaci, které zateplují prostor mezi střešním oknem a nadkrokevní izolací, bez tepelných mostů a se zachováním běžné montáže střešního okna. Na stánku společnosti KERAMET budou k vidění nové tvary hliníkových trapézových plechů obchodním názvem KPTR 40/200 a vlnitý plech KPTR VLNA 18/76. Všechny tvarované plechy vyrábí v přesných délkách, v přírodním i lakovaném provedení ve více než 15-ti barevných odstínech. Novinkou pro falcované střechy je materiál KERAFalc T17, který je opatřený vysoce pevnostním texturním lakem, v odstínech červená, antracit a hnědá. Společnost SATJAM přichystala novinku v podobě žlabů NIAGARA z hliníkového materiálu s výbornými vlastnostmi, mezi které patří nízká hmotnost, dlouhá životnost a příkladná odolnost. Firma SINGING ROCK představí více novinek z oblasti zabezpečení osob vykonávající práci ve výškách, zejména na střechách a konstrukcích, například speciálně vyvinutý pracovní postroj Roof Master, pracovní helmu Flash, zachycovače pádu IKAR, permanentní záchytné systémy a další osobní ochranné pracovní prostředky pro práci ve výškách. Další novinky přichystala společnost UMYJEM TO. Ve dvou expozicích uvidí návštěvníci horkovodní tlakovou myčku s nezávislou All-in-one technologií Mi-T-M model #HSP-3003-3MGH, dále soběstačný, snadno přenosný tlakový systém mytí KufrWapka/ECOBLASTER, systém odstranění graffiti GRAFFITI REMOVAL SYSTÉM a ubrousky pro odstranění graffiti GRAFFITI SAFEWIPES, které jsou určené pro odstraňování všech typů graffiti sprejů, kuličkových per, fixů, pastelek, zvýrazňovačů a popisovačů z lakovaných i jiných hladkých povrchů. Novinkou společnosti VELUX Česká republika je světlík se zaobleným zasklením ISD 1093. Společnost Wippro představí efektivní řešení výlezu na rovnou střechu s označením FDA.

BOHATÝ DOPROVODNÝ PROGRAM
Připraven je atraktivní program pro odbornou i širokou veřejnost. Proběhne řada konferencí, odborná fóra i praktické ukázky. Podrobný rozpis a časový harmonogram naleznete na webových stránkách veletrhu.

KONFERENCE, SEMINÁŘE, FÓRA
Fórum Dřevěné konstrukce střech, které již po čtvrté připravuje v rámci veletrhu Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, je zaměřeno na poruchy a vady dřevěných konstrukcí střech, součástí přednášek bude i postavení technického dozoru při provádění staveb v kontextu novely stavebního zákona. Tématem 19. ročníku konference Izolace jsou Provozní střechy a další problematika plochých střech. Pro širokou veřejnost jsou určeny semináře o nejčastějších chybách ve střešním plášti či jak ochránit půdní trámy a krovy. Pro vlastníky a správce budov, ale i projektanty je určen soubor přednášek na téma ?Vnitřní prostředí v budovách - vliv stavu konstrukcí a údržby budov na jeho kvalitu?. Posluchači se dozvědí, jak provoz a údržba budov ovlivňují zdravotní nezávadnost vnitřního prostředí, co je důsledkem defektů obálky budovy a chyb při zateplování, jak zajistit vyvážené mikroklimatické podmínky, jak řešit nadměrnou vlhkost v interiéru, výskyt plísní a radonu, jak je důležitá pravidelná údržba a revize spalinových cest. Zazní přednášky užitečné pro všechny podnikatele a OSVČ týkající se například nového evropského nařízení o nakládání s osobními údaji (GDPR). Velkým tématem bude střešní fotovoltaika a praktická řešení pro energetickou soběstačnost domácností.

PORADENSTVÍ ZDARMA
Užitečné rady mohou návštěvníci získat v poradenských centrech na veletrhu. K dispozici bude Stavební poradenské centrum s podporou ČKAIT a ČVUT v Praze, Centrum pro úspory energií a alternativní zdroje energie, Centrum fasád či poradenství na stánku Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR. V rámci souběžných veletrhů For Pasiv a Cesty dřeva mohou návštěvníci využít poradenství pro stavby a rekonstrukce nízkoenergetických a pasivních domů.

ZLEVNĚNÁ VSTUPENKA
Na webových stránkách veletrhu můžete získat zlevněnou vstupenku ve výši 50 Kč (plná cena 100 Kč) na souběh veletrhů Střechy Praha, Solar Praha, Řemeslo Praha, Purpo Praha, For Pasiv, Cesty dřeva a soutěžní přehlídku stavebních řemesel SUSO 2018 konaných 8 - 10. 2. 2018 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

www.strechy-praha.cz