Zpět na informační servis

Paletové regály: ideální řešení pro těžké materiály

16. listopadu 2016
Text redakce PR článek

Hledáte maximálně efektivní řešení do svého nového skladu? Pak si jistě chcete dát na výběru vhodného skladovacího systému pořádně záležet. Paletové regály jsou jednoznačně ideální volbou pro uskladnění těžkých materiálů. Proč? To se dozvíte v právě teď.

Efektivní skladování a přehledný systém regálů může značně zlepšit a zjednodušit chod celého skladu a minimalizovat náklady na skladování. Paletové regály se perfektně hodí i pro uložení těžkých materiálů, takže naleznou opravdu široké využití.

Kam se paletové regály hodí?
Paletový systém nalezne své uplatnění zejména ve velkých skladech, logistických centrech a výrobních prostorách. Zkrátka všude tam, kde je třeba přehledně uložit těžký a objemný materiál. Paletové regály jsou určeny nejen pro typizované EUR palety, ale je možné na nich skladovat i palety nestandardních rozměrů.

Jaké jsou výhody paletových regálů?

  • Velká nosnost a stabilita: Velké haly a logistická centra vyžadují velkou nosnost skladovacího systému.
  • Robustní provedení a vysoká pevnost: Důležitá je také pevnost zvoleného systému, v případě těžkých materiálů to platí dvojnásob!
  • Dlouhá životnost a spolehlivost: Velká nosnost a robustní konstrukce zaručuje dlouhou životnost regálového systému, který tak představuje dobrou investici na mnoho let.
  • Široký sortiment praktického příslušenství: Bohatá škála příslušenství vám pomůže vytvořit maximálně přehledný skladovací systém. Příslušenství zahrnuje zejména lamely, DTD, rošty, rámy pod palety atd.
  • Velká variabilita a snadná přestavitelnost: Variabilní systém umožňuje maximální využití skladovacího prostoru. Podle potřeby si nastavíte výšku regálů poměrně rychle a snadno.

Jak paletové regály fungují?
Materiál uskladněný na paletách klasického i atypického rozměru je standardně ukládán přímo na nosníky. Ovšem paletový systém je možné využití i pro dílčí uskladnění kusového zboží. Za tímto účelem jsou nosníky opatřeny deskami a rošty. Nosníky lze snadno přestavět, vždy podle konkrétního druhu skladovaného zboží. Kvalitní povrchová úprava zajistí i stálý vzhled, nosníky bývají nejčastěji lakované, rámy jsou pozinkované.
Je evidentní, že při vytváření paletového systému je důležité plánování. Pokud však postupem času zjistíte, že první uspořádání nevyhovuje požadavkům vašeho skladovacího prostoru, můžete jej snadno uspořádat jinak.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného regálového systému do svého skladu? Potom se obraťte na společnost BEG Bohemia, specialistu na regály.