Zpět na informační servis

FOR ARCH připravil stovky expozic, konference, ukázky řemesel i architektonickou live show

31. srpna 2015
Text redakce

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH začne už za pár dní. V sedmi výstavních halách na ploše necelých 40.000 metrů čtverečních se představí více než osm stovek vystavovatelů ze 14 zemí světa. Pro návštěvníky je připravený také zajímavý doprovodný program.

Například pro návštěvníky, kteří preferují stavbu či rekonstrukci svépomocí, je připraven dvoudenní cyklus odborných přednášek Pavla Tesárka, ředitele iniciativy Svépomocí.cz. Pavel Tesárek postavil svůj první dům bez pomoci stavební firmy. Nyní se pustil do stavby další budovy, tentokrát v pasivním standardu. Své zkušenosti předává zájemcům na živých přednáškách, natáčí instruktážní videa a píše elektronické knihy s pracovními postupy. Návštěvníci konference ?STAVBA A REKONSTRUKCE SVÉPOMOCÍ? získají praktické rady, které se jim budou hodit při výběru pozemku a dozvědí se, jak poskupovat při vyřizování stavebního povolení. Navíc získají informace o vhodných zdicích a izolačních materiálech nebo suché výstavbě. Na konferenci je nutné zaregistrovat se na internetových stránkách http://konference.svepomoci.cz/.

Přímo ve výstavní hale bude letos poprvé tým osmi architektů z ateliéru de.fakto navrhovat rodinné domy. Zapojit se může každý. Zájemci ale musí do přihlášky na www.forshow.cz shrnout svou představu o svém novém domově, připsat něco málo o své rodině, přiložit katastrální mapu svého pozemku a uvést částku, kterou by chtěli věnovat na dobročinný projekt nadace Surya ? Školy pro Barmu. Osm nejzajímavější návrhů vybere odborná komise v první den veletrhu, tedy 15. září. Následujících pět dní budou moci všichni návštěvníci stavebního veletrhu sledovat práci architektů v ?přímém přenosu,? ve vstupní hale č. II areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Zajímavou live show bude provázet moderátor Jakub Kohák.

Veletrh vytápění, alternativních zdrojů energie a vzduchotechniky FOR THERM nabídne pět tematických konferencí, na kterých se mohou lidé dozvědět důležité informace o jednotlivých způsobech vytápění. Přednášky o kondenzačních kotlech, rekuperaci, biomase, o tepelných čerpadlech, krbech a kamnech budou volně přístupné všem. Ve výstavní hale se navíc uskuteční soutěž mladých kamnářů připravená ve spolupráci s Cechem kamnářů České republiky. Ukázky saunových ceremoniálů jsou připravené na veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA. O tématech recyklace, nakládání s odpady a technologiemi čištění vody bude už desátým rokem informovat veletrh FOR WASTE & WATER. V rámci letošního ročníku je pro návštěvníky připravena rozsáhlá přednáška o recyklaci stavebních a jiných odpadů. Mezi další zajímavosti letošního šestadvacátého ročníků patří soutěžní přehlídka stavebních řemesel, nebo architektonická soutěž mladých talentů Young Architect Award.

Návštěvníci veletrhu FOR ARCH a FOR THERM budou moci na pražském výstavišti ?ochutnat? také atmosféru letošní světové výstavy EXPO MILÁNO 2015. V sobotu 19. září mezi 14.00 a 16.00 hodinou se ve výstavním sále číslo 3 představí společnost KOMA, která v Miláně český pavilon z modulů postavila. Zástupci společnosti mají pro zájemce nachystané ukázky dokumentující český pavilon. Způsob výstavby i použité technologie budou moci probrat se všemi, kteří se na přípravách EXPA podíleli.

Zářijový veletrh bude opět zahájen Konferencí ředitelů projektových společností, které se pravidelně účastní ředitelé tří stovek největších českých stavebních a projektových firem.


Šestadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, včetně současně probíhajících veletrhů FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER, se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech od 15. do 19. září 2015. Na ploše větší než 38 000 metrů čtverečních se představí více jak 800 vystavovatelů.
Více informací najdete na
www.forarch.cz

Nyní v prodeji zvýhodněné vstupenky za 120 korun. Více informací najdete na
http://forarch.cz/sleva