Zpět na informační servis

Zveme vás k návštěvě největšího veletrhu elektrotechniky v ČR

2. března 2015
Text redakce

Ve dnech 24.-27. března 2015 se na brněnském výstavišti uskuteční 23. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení. AMPER je největším veletrhem elektrotechniky v České republice i na Slovensku. V polovině února je na veletrh přihlášeno více než 580 nových i tradičních vystavovatelů. Aktuální vývoj dává tušit, že připravovaný veletrh AMPER 2015 má potenciál být ještě úspěšnějším než ročník minulý, na němž se prezentovalo 632 vystavovatelů z 20 zemí světa.

AMPER 2015 - konference, semináře, fóra, soutěže...
Kromě expozic vystavovatelů je nedílnou součástí veletrhu odborný doprovodný program tvořený semináři, konferencemi, školeními, specializovanými fóry a setkáními, který zasahuje do všech nomenklaturních oborů zastoupených na veletrhu. Pravidelnou součástí veletrhu je taktéž přehlídka elektromobilů a nejmodernějších infrastrukturních zařízení pro elektromobily AMPER Motion. Cílem tohoto veletržního doprovodného programu je zvyšovat informační povědomí o stavu elektromobility v České republice a přispět tak k jejímu masovějšímu používání. V rámci 23. ročníku veletrhu AMPER proběhne již podruhé soutěž o nejlepší vozidlo s elektrickým pohonem ELEKTROMOBIL ROKU 2015. Vítězný vůz bude vybrán odbornou porotou složenou z novinářů a odborníků z oblasti elektromobility. Také letos nebude chybět prestižní soutěž ZLATÝ AMPER 2015 o nejpřínosnější exponát veletrhu. Odborná komise v mezinárodním složení hodnotí inovativní exponáty, které svými parametry dosahují světové úrovně.

Odborné semináře a konference pořádané při veletrhu AMPER 2015
24. března 2015

Proudové chrániče 2015
Off-Grid v ČR 2015 - Budoucnost ostrovních a hybridních systémů
Perspektivy e-mobility VI - Směry a trendy vývoje vozidel s alternativními zdroji energie pro pohon

25. března 2015
Technické a legislativní požadavky strojních zařízení 2015
Elektronické součástky a aplikace @ AMPER 2015
Energie pro budoucnost XIV - Transport a management energií
Industry 4.0 a RFID Future
Evropské dotace pro podnikatele v letech 2014-2020
Spolehlivé konektory pro vaše aplikace

26. března 2015
Zkušenosti z výroby rozváděčů dle nového souboru norem ČSN EN 61439
Perspektivy automatizace
DPS a vše kolem nich @ AMPER 2015
Údržba a diagnostika elektrických zařízení

27. března 2015
Elektroinstalace z pohledu požární bezpečnosti staveb 2015

Odborný doprovodný program proběhne také v rámci OPTONIKA FÓRUM a FÓRUM AUTOMATIZACE, které návštěvníci najdou přímo na ploše ve výstavních halách F a V.

Účast největších lídrů z oboru
Svět nejmodernějších technologií představí na veletrhu AMPER společnost ABB, světová špička v oblasti automatizace a energetiky, umožňující zákazníkům ze sféry energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu na životní prostředí. Obor elektroinstalační techniky bude zastoupen i společností OBO BETTERMANN. Jejich provázaná řešení vytvářejí elektrotechnickou infrastrukturu budov v nejrůznějších projektech po celém světě. Aktuální nabídka inovativního sortimentu průmyslové elektrotechniky a elektroniky bude ke zhlédnutí na stánku společnosti PHOENIX CONTACT nebo společnosti WAGO Elektro, lídra světového trhu v oblasti pružinový svorkových spojů. Širokou paletu výrobků z oblasti senzoriky, automatizace, elektroinstalace, rozváděčové techniky, pohonů a energetických zdrojů bude prezentovat společnost SCHMACHTL CZ. Nebude chybět ani tradiční český výrobce elektroinstalačního úložného materiálu a kabelových nosných systémů, společnost KOPOS KOLÍN, nebo společnost ELKO EP, jejíž zástupci představí novinky v pestré škále tradičních modulových přístrojů, inteligentní elektroinstalaci iNELS. Bezdrátová řešení elektroinstalace představí také společnost Enika, která patří k nejvýznamnějším výrobcům v ČR s distribuční sítí v mnoha zemích světa. Svůj výrobní program stykačů, ochranných a časových relé, vačkových spínačů a spouštěčů motorů bude prezentovat také firma Elektropřístroj nebo společnost IES, která se v oblasti elektrotechniky vyprofilovala ve významného distributora renomovaných značek. Mimo vlastních dodávek zajišťuje také technické poradenství, školení, komplexní řešení v oblasti inteligentních budov a další služby. Na veletrhu AMPER najdete také expozici společnosti Elektro-System-Technik, která se zabývá prodejem elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů. Všechny tyto společnosti z oboru elektroinstalační techniky vystavují v hale P.

Silnou vystavovatelskou základnu veletrhu tvoří také firmy z oblasti osvětlení. Své novinky na veletrhu představí např. společnost ELSTAV lighting, která se specializuje na veřejné osvětlení, dále společnost EMOS, GREENLUX, KOOPERATIVA výrobní družstvo, ELEKTRO - LUMEN, TRON ELEKTRONICKÉ SOUČÁSTKY, AMAKO, Light Home, FULGUR, německá společnost Verbatim a další.
V dalších tradičních oborech veletrhu, jakými jsou elektroenergetika, automatizace, vodiče a kabely, měřicí a zkušební technika, zabezpečovací technika, osvětlení, pohony a výkonová elektronika, elektronické součástky a moduly, se budou prezentovat společnosti jako např. SIEMENS, Tritón Pardubice, TURCK, Omron Electronics, LAPP KABEL, KOČÍ - VALÁŠEK, HARTING, FOXON, DCK HOLOUBKOV BOHEMIA, BALLUFF CZ, Beckhoff Česká republika, ifm electronic, SENO, JABLOTRON ALARMS a další neméně významné firmy.

Více informací naleznete na www.amper.cz.