Zpět na informační servis

Žádné ovladače, karty ani aplikace. To je budoucnost ovládání vrat a bran

21. června 2017
Text redakce PR článek

Německá společnost Hörmann je špičkou ve svém obo-ru jednak v oblasti vrat, dveří a logistických systémů. Pak přichází na řadu ovládání a software, bez kterých zákazník svůj produkt neocení. Hörman neustále inovuje systémy, pomocí kterých se vrata, brány či dveře na dálku ovládají.

Když nechceme kvůli otvírání vrat či brány vystupovat z au-ta, potřebujeme k tomu nějaké ovládací zařízení - medium. To má většinou podobu dálkového ovládání či karty, které celou dobu máme po ruce v autě. V lepším případě si pak stahujeme do chytrých mobilních telefonů aplikace, díky kte-rým zařízení můžeme na dálku ovládat či sledovat. Techno-logie však neúprosně přinášejí do našich životů větší a větší dokonalost.

Hörmann spolupracuje se start-upem
Německý start up 1aim začal spolupracovat s globální rodin-nou společností Hörmann a vyvinul speciální software, který všechno výrazně zjednodušuje. S tímto programem uživateli pro ovládání vrat stačí jakýkoliv smartphone, který má připo-jení k internetu.

Funguje to poměrně jednoduše. Princip spočívá v tom, že vlastník či provozovatel vrat vystaví uživatelské kódy, které mailem či smskami rozešle rodině, nájemníkům, hostům či komukoliv dalšímu, kdo má mít právo vjezdu. Uživatelům přijde jako link - odkaz. Ten si uživatel na telefonu zobrazí a displej přiblíží ke čtečce. Tento systém je výhodný zejména v situacích, kdy je třeba zabezpečit časově ohraničený pří-stup do objektu. Je to využitelné pro bytové domy, hotely, návštěvy a další.

BiSecur od Hörmannu
Nicméně i přes technologický pokrok, tradice zavazuje. Vel-ké oblibě se už několik sezon u zákazníků Hörmannu těší technologie BiSecur, která zabezpečuje plynulý, a přitom bezpečný přístup do garáží, domů a hal. Systém BisecurGa-teway umožňuje, aby si každý pomocí aplikace v tabletu nebo mobilním telefonu mohl bránu, dveře či vrata otevřít. Přes aplikaci se dá sledovat stav vrat či dveří na dálku, tak aby každý měl jistotu, že vrata nezůstávají zbytečně otevře-ná.

Hörmann proto založil speciální portál www.bisecur-home.com, na kterém se dá založit účet a najít všechny podstatné informace. Portál je přitom zcela bezpečný a za-šifrovaný tak, aby se data nedala zneužít. Zařízení přitom poměrně jednoduše mohou být propojena přes WLAN. Dají se poměrně precizně konfigurovat a programovat tak, aby způsob ovládání byl uživateli šitý na míru.Více informací na www.hormann.cz