Zpět na informační servis

Wienerberger a Tondach uvádějí na stavební trh nové produkty

26. dubna 2016
Text redakce PR článek

Společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. a Tondach Česká republika s. r. o. společně představují novinky ze sortimentu stavebního systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach. Horkou novinkou v portfoliu značky Porotherm je keramický překlad Porotherm KP Vario UNI, který je univerzálním řešením pro venkovní rolety i žaluzie. Produktová řada pálených střešních tašek Tondach se rozrostla o novou povrchovou úpravu glazura Amadeus černá u střešních tašek Stodo 12 a Figaro. Do rodiny novinek Wienerberger přibyly také nové lícové cihly Terca řady Wasserstrich bricks a dlažby Penter s označením Penter old.

Společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. a Tondach Česká republika s. r. o. společně představují novinky ze sortimentu stavebního systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach. Horkou novinkou v portfoliu značky Porotherm je keramický překlad Porotherm KP Vario UNI, který je univerzálním řešením pro venkovní rolety i žaluzie. Produktová řada pálených střešních tašek Tondach se rozrostla o novou povrchovou úpravu glazura Amadeus černá u střešních tašek Stodo 12 a Figaro. Do rodiny novinek Wienerberger přibyly také nové lícové cihly Terca řady Wasserstrich bricks a dlažby Penter s označením Penter old. Keramický překlad Porotherm Vario UNI představuje především možnost volby rolet či žaluzií i po zabudování schránky v obvodové stěně domu. Navíc zapuštěné vodící lišty zvyšují estetický vzhled oken. Porotherm KP Vario UNI eliminuje lineární tepelný most v nadpraží otvoru v obvodové stěně a umožňuje velice snadnou instalaci schránky i stínicích prvků, kterou zvládnou i stavebníci svépomocí. Pálené střešní tašky Stodo 12 a Figaro jsou výjimečné zejména svým designem, který odpovídá současným architektonickým trendům a lze je využít zejména u moderních staveb vyžadujících plochou krytinu. Vyznačují se dlouhou životností 80-100 let. Módní novinka z Holandska, lícové cihly Terca Wasserstrich bricks, jsou při výrobě hlazeny proudem vody. Díky tomu získávají výrazný a originální vzhled. Dlažba Penter old je určena pro rekonstrukce zámků, hospodářských stavení nebo náměstí. Podrobnější informace včetně technických parametrů lze nalézt na www.wienerberger.cz a www.tondach.cz.

Současně s uvedením produktových novinek dochází k rozšíření služeb, zejména v oblasti logistiky, technických podkladů pro navrhování z Porothermu a v programu výstavby rodinných domů Porotherm dům Wienerberger.

Společné působení firem Wienerberger a Tondach na českém stavebním trhu je důsledkem převzetí koncernu TONDACH Gleinstätten AG koncernem Wienerberger AG v roce 2014. Obě společnosti startují postupný proces vzájemného sloučení a již v tomto roce realizují řadu společných investic a marketingových aktivit. ?S takto širokým portfoliem, které vychází ze spojení dvou předních značek na českém stavebním trhu, můžeme našim zákazníkům nabídnout ucelené řešení a výjimečné služby,? uvádí Ing. Kamil Jeřábek, místopředseda představenstva společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. ?Cihlový systém Porotherm společně s pálenou střešní krytinou Tondach tvoří unikátní spojení, které nabízí veškerý komfort bydlení díky vlastnostem a výhodám přírodních stavebních materiálů,? dodává Ing. Jeřábek.

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., se sídlem v Českých Budějovicích, je největším výrobcem pálených cihel v ČR. Po loňském převzetí společnosti Tondach se stala také největším výrobcem keramických střešních krytin u nás. Její portfolio na trhu v ČR nyní zahrnuje zdící systém Porotherm a Keratherm, obkladové a lícové cihly Terca a pálenou střešní krytinu Tondach. Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., je součástí nadnárodního koncernu Wienerberger Ziegelindustrie AG, který představuje největšího světového výrobce cihel a současně leadra v produkci pálených střešních krytin v Evropě. Více informací www.wienerberger.cz a www.tondach.cz.

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500 | 24. 4. 2024 09:07
Tracy is unable to log error.