Zpět na materiály, výrobky, technologie

VYPRAVTE SE DO SVĚTA BUDOUCNOSTI - AMPER 2009

9. března 2009
redakce

Největší elektrotechnická událost ve střední a východní Evropě - mezinárodní veletrh AMPER 2009 se nezadržitelně blíží. V termínu 31. 3. - 3. 4. 2009 se již po 17té otevřou brány Pražského veletržního areálu Letňany, aby zde návštěvníci, z řad především odborné veřejnosti, nalezli novinky 760 předních firem z oboru elektrotechniky a elektroniky.

Autor:Hlavní změnou oproti minulým ročníkům je rozšíření výstavní plochy o halu č.8, jejíž rozloha je 3.800 m2. Veletrh AMPER tak nabírá na síle a znovu se stane synonymem kvality, prestiže, obchodních kontaktů, ale také přehlídkou novinek, trendů a inovací.
Mezinárodní účast jistě také stojí za zmínku. Již je přihlášeno více jak 130 firem z 21 zemí světa a čistá výstavní plocha přesahuje 2.230 m2. Vystavovat budou společnosti z Belgie, Běloruska, Číny, Francie, Holandska, Chorvatska, Itálie, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Slovinska, Srbska, Španělska, Švýcarska, Taiwanu, Turecka, USA a Velké Británie. Novinkou veletrhu AMPER 2009 bude národní účast Turecka a Německa.
Vzrůstající tendenci má především obor automatizace, který každoročně zvyšuje výstavní plochu a nabízí návštěvníkům nejnovější trendy. Automatizační, řídicí a regulační technika bude letos zastoupena v hale č. 3 a nově také v hale č. 8, kde ji návštěvníci naleznou společně s oborem měřicí a zkušební techniky. Dalším expandujícím oborem pro rok 2009 je osvětlení, kterému je letos nově vyhrazena samostatná sekce v hale č. 5. Pro 17. ročník se rozšířila nomenklatura oboru elektroniky o síťové služby, výpočetní techniku a zvukovou a obrazovou techniku. Spolu s telekomunikacemi tak tvoří speciální sekci, které je věnována hala č. 7. Mezi nejvíce zastoupené obory pro letošek dále patří - elektroinstalační technika v halách č. 2, 2D a 6; zařízení pro výrobu a rozvod elektrické energie spolu s vodiči a kabely v hale č.1 a elektronické prvky a moduly v hale č.4.

AMPER 2009

Doprovodný program bude bohatý na odborné semináře a přednášky. Jednou z nich je patnácté celostátní setkání elektrotechniků České republiky - konference VOLT. Zajímavý program připravuje i Česká asociace telekomunikací, jehož tématem je ?Telematika?. Opět budou probíhat Snídaně na veletrhu, pořádané společností L.P.Elektro. Jedním z prezentovaných témat je např. ?Požární ochrana staveb z hlediska elektroinstalace? nebo ?Projektování a technické specifikace rozváděčů NN?. Polské velvyslanectví uvede odborný seminář na téma: ?Energetická efektivita v Polsku?.
Pro návštěvníky veletrhu je připravena soutěž o AMPERMANA veletrhu. V této soutěži budou moci účastníci získat zajímavé hodnotné ceny.
Další zajímavostí veletrhu AMPER 2009 bude studentská formule Cartech FS01. CTU CarTech, plným názvem Czech Technical University CarTech Formula Student/SAE Team je univerzitní tým ČVUT v Praze, který staví závodní formuli, aby se tak mohl zúčastnit soutěže pro studenty inženýrských škol. Na veletrhu AMPER 2009 si budou moci návštěvníci prohlédnout nejen celou formuli Cartech FS01, ale také její koncepci elektroniky. K vidění bude jak systém namontovaný přímo v závodním autě, tak i jeho reálný model umožňující nahlédnout na funkci a vlastní elektroniku.
Tradičně se bude konat i prestižní soutěž ZLATÝ AMPER 2009 o nejpřínosnější exponát veletrhu. Velký zájem o toto ocenění byl již v roce 2008 a předpokládá se, že v roce 2009 tomu nebude jinak, neboť vývoj a inovace jsou bezesporu synonymem elektrotechniky a elektroniky. Odborná komise je pro tento rok rozšířena o zahraniční účast - Slovensko, takže na hodnocení exponátů bude nahlíženo nejen s ohledem na využití, efektivitu a inovaci v České republice, ale i v zahraničí.
Jako každý rok je veletrh podpořen rozsáhlou mediální kampaní, která je zaměřena především na odborníky a obchodníky z řad elektrotechniky a elektroniky. Již v roce 2008 byla kampaň rozšířena i na stavaře, architekty a celkově na obor stavebnictví, který se bez kvalitní elektrotechniky jistě neobejde. Tento trend je podpořen i kampaní v roce 2009. Nemalá pozornost je věnována i propagaci veletrhu v zahraničí, neboť počet zahraničních zájemců o veletrh stále roste, ať už se jedná o vystavovatele nebo návštěvníky.
Dne 5. května 2008 otevřela slavnostně své brány poslední stanice metra trasy C - Letňany. Dostupnost PVA tak nabírá nový směr a návštěvníci mají skvělou možnost vyhnout se kolonám.
Pevně věříme, že AMPER 2009 bude opět úspěšný a poodhalí opět o kousek víc z budoucnosti světa elektrotechniky a elektroniky.
Aktuální informace vztahující se k přípravám veletrhu je možné sledovat na internetových stránkách: http://www.amper.cz/.

AMPER 2009