Zpět na materiály, výrobky, technologie

Vápenopískové tvárnice Silka – univerzální zvukově izolační stavební materiál

15. března 2022
PR článek

Vápenopískové tvárnice se osvědčují již více než sto let a jsou jedním z nejtradičnějších stavebních materiálů. Vápenopískové tvárnice Silka bodují všude tam, kde jsou kladeny zvláštní nároky na nosnost nebo zvukovou izolaci. Stavební systém Silka je k dispozici v různých provedeních a je ideální pro racionální řešení v bytové i komerční výstavbě. Vynikající vlastnosti vápenopískových tvárnic a příček Silka poskytují obyvatelům bytů, domů a jiných objektů dokonalou akustickou ochranu a bezpečnost.


Všestranné aplikace

Ať už mluvíme o nosných nebo nenosných stěnách, obvodových nebo vnitřních, tvárnice Silka nabízí u novostaveb a rekonstrukcí bytových domů i staveb v oblasti občanské vybavenosti vždy správné a odpovídající řešení.

Široké spektrum výhod

Stěny z vápenopískových tvárnic Silka jsou díky své vysoké pevnosti v tlaku obzvláště nosné, a to i ve štíhlých formátech. Generují tak další obytný prostor a zároveň šetří množství stavebního materiálu.

Vysoká hustota vápenopískových tvárnic Silka je základem akustického komfortu. Chrání před hlukem a rušivými zvuky, ať už přicházejí zvenčí, ze sousedního bytu nebo z vlastního obytného prostoru. Zaručují tak klidné a pohodové bydlení.

Výborné uplatnění má Silka i v sektoru zdravotnictví

Pro obvodové zdivo a dělící příčky nemocnic lze využít tvárnice a příčky Ytong, u prostor s RTG přístroji jsou ideální právě vápenopískové tvárnice Silka. Ty mají dle zkušeností architektů a projektantů, navrhujících zdravotnické objekty, díky své vysoké objemové hmotnosti výborné vlastnosti protiradiační ochrany. Tím se značně redukuje potřebná tloušťka barytové omítky, s níž se nepracuje snadno. Tyto tvárnice lze využít i při dělících příčkách mezi jednotlivými ambulancemi, a to z důvodu jejich vysoké zvukové neprůzvučnosti. U prostor, kde zvuková neprůzvučnost nehraje zásadní roli, lze zdít s klasickými příčkovkami Ytong.

obrazek

Zdraví a pohodlí je zajištěno

Vápenopískové tvárnice Silka navíc přispívají ke zdravému vnitřnímu klimatu tím, že akumulují teplo a vlhkost: v létě je v místnosti příjemně chladno a v zimě příjemně teplo. Je to materiál udržitelný a šetrný k životnímu prostředí: tvárnice a příčky Silka se vyrábí z vápna, písku a vody, tedy surovin, které se vyskytují v přírodě a neobsahují žádné chemické ani toxické látky.

Nehořlavé, odolné a mrazuvzdorné

Vápenopískové tvárnice Silka jsou deklarovány jako nehořlavý stavební materiály třídy A1, a poskytují tak optimální požární ochranu. Díky jejich složení nevznikají v případě požáru žádné toxické zplodiny.

Rychlé a bezpečné zpracování a koordinované systémy stavebních prvků Silka zajišťuje rychlý postup výstavby. Silka je vhodný materiál k realizaci výstavby štíhlých a současně pevných stěn. Architektům dávají tvárnice Silka díky širokému spektru formátů tvůrčí svobodu.

Silka 2