Zpět na informační servis

UNIVERZITNÍ CENTRUM ENERGETICKY EFEKTIVNÍCH BUDOV ČVUT NABÍDNE V RÁMCI DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

20. října 2016
Text redakce

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze pořádá dne 11. listopadu 2016 Den otevřených dveří v rámci mezinárodní akce Dny pasivních domů 2016. V Buštěhradě, kde UCEEB sídlí, se návštěvníci mohou těšit na komentovanou prohlídku od 13.00 nebo 15.00 hodin.

V rámci prohlídky se zájemci mají možnost dozvědět o fungování energeticky efektivních budov, materiálech využitých při výstavbě pasivních domů a jejich testování nebo o projektech, na kterých výzkumné týmy pracují. Vidět tak mohou např. solární simulátor - zařízení, které obsahuje lampy mající spektrum záření blížící se slunečnímu záření dopadajícímu na zemský povrch, Moisture Guard - systém pro kontinuální monitoring vlhkosti uvnitř v dřevěných konstrukcích, Envilop - návrh řešení lehkého obvodového pláště panelového typu na bázi dřeva a mikroelektrárnu WAVE - výroba elektřiny a tepla z biomasy.

Je to jedinečná příležitost pro ty, kteří se chtějí zeptat odborníků na cokoliv, co je o pasivních domech a energetických úsporách zajímá, a na vlastní oči se přesvědčit, jak taková energeticky efektivní budova zaměřující se na obnovitelné zdroje energie, chytré sítě, materiály pro renovace a stavbu inteligentních budov vypadá a funguje.

?Pokud byste rádi viděli unikátní projekty, špičkové vybavení nejmodernějších laboratoří a zažít atmosféru vědeckého prostředí, pak byste měli využít tuto jedinečnou příležitost k návštěvě našeho centra,? dodává Lukáš Ferkl, ředitel UCEEB.

Prosíme zájemce o návštěvu UCEEB ČVUT o registraci do středy 9. listopadu prostřednictvím e-mailu na sekretariat@uceeb.cz, nebo v události na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1228030630593449/.