Zpět na informační servis

Trend a tradiční benátská mozaika tvoří nový monument v Benátkách

23. září 2014
Text redakce

Italské Benátky se dočasně pyšní novým sochařským monumentem ?The Sky Over Nine Columns?. Soubor devíti sloupů, vytvořený německým umělcem Heinzem Mackem ve spolupráci s nadací Giorgio Cini Foundation a společností Trend, je na ostrově San Giorgio Maggiore v Benátkách k vidění během architektonického biennale do 23. listopadu 2014.

Devět sloupů vysokých více než sedm metrů je pokryto zlatou mozaikou vyrobenou společností Trend. Pro Heinze Macka jsou sloupy vyzdobené 850 000 kostičkami zlaté mozaiky nástrojem pro hru se světlem: přes den odráží světlo slunce, přes noc světlo měsíce a zároveň se zrcadlí ve vodě. Zlatá mozaika představuje manifestaci dlouhodobé tradice lokální zručnosti.

Zlaté sloupy ?The Sky Over Nine Columns? slouží jako světelný element, jenž dodává bohatému panoráma Benátek další okouzlující prvek.

Heinz Mack, který monument navrhl, pracuje více než 60 let jako malíř a sochař, je spoluzakladatelem mezinárodního hnutí ZERO, dlouhodobě rozvíjí souhru světla a barev a právě světlo hraje významnou roli ve všech jeho uměleckých dílech.

Monument ?The Sky Over Nine Columns? je vystaven paralelně se 14. mezinárodním architektonickým bienále, které bude končit v neděli 23. listopadu 2014 v Giardini, Arsenale a na dalších místech v Benátkách. Letos je bienále vedeno Remem Kolhaasem a jím vybrané téma letošního bienále je: ZÁKLADY.