Zpět na informační servis

To nejlepší ze světa na podlahách bratislavského hotelu DoubleTree by Hilton

16. října 2014
Text redakce PR článek

Největší hotelový kongresový sál v hlavním městě s rozlohou 600 m2, moderně vybavené spa s bazénem a nejvyšší americký bezpečnostní standard, to je jen část nabídky, který nabízí klientům byznys hotel "DoubleTree by Hilton Bratislava". Podlahy v hotelu realizovala společnost Koratex a při lepení více než 7.000 m2 koberců využila osvědčené podlahové systémy Thomsit.

Hotel v blízkosti multifunkční haly nese jméno jedné z největších hotelových sítí na světě - Hilton Worldwide. Pro klienty hotelu DoubleTree by Hilton Bratislava je připraven vysoký ubytovací standard a servis, kterými je síť Hilton Worldwide světoznámá. Základem čtyřhvězdičkového hotelu vzdáleného jen 2,5 km od centra města, je 120 pokojů, včetně 12 junior suite a 12 deluxe pokojů. Samozřejmostí pro běžné hotelové hosty, ale i početnější skupiny účastníků kongresů, seminářů, či návštěvníky restaurace a baru, je podzemní parkování s kapacitou více než 350 místy.

DoubleTree by Hilton Bratislava nabízí tradiční vlastnosti značky, pro které je síť oblíbená ve světě. Hosty čeká sladké přivítání legendárními cookies, které dostanou při registraci, komfortní, stylové ubytování s full-service vybaveností, ale i spa s bazénem, saunou a specializovaným fitness centrem. Dobrý spánek garantuje klientům specialita hotelu, tzv. "Sweet dreams" matrace, vyvinuté jen pro síť hotelů Hilton Worldwide. Vzhledem k byznys orientaci hotelu jsou ubytovací prostory propojeny se sedmi konferenčními prostory a 600 m2 velkým kongresovým sálem Hilton Ballroom, kterému dodává nádech luxusu vysoký prosvětlený strop. Vysoký standard poskytovaných služeb tak vytváří unikátní spojení pětihvězdičkové kvality s cenami čtyřhvězdičkového hotelu.

Vysokému standardu hotelu odpovídají i podlahové materiály, které při realizaci hotelu dodávala a pokládala firma Koratex z Bratislavy. Na ploše 7.363 m2 jsou položeny designové koberce axminsterského typu od britské rodinné firmy ULSTER CARPETS MILLS, která již více než 70 let dodává své koberce do špičkových hotelů celého světa. Axminsterské koberce v bratislavském hotelu DoubleTree by Hilton dominují, ale na menších plochách návštěvníci a personál hotelu najdou také kobercové čtverce Dess STRATOSS (475 m2), fitness podlahu PAVIGYM (145m2) a dřevěné parkety Tilo (186 m2). Firmu Koratex, která představuje renomovaného dodavatele podlahových krytin, interiérových dveří a sportovních povrchů, asi není třeba zvlášť představovat - stále boduje dlouholetou tradicí, širokým sortimentem produktů, špičkovými odborníky a profesionálním přístupem.

Z výrobků Thomsit našel na podlahách hotelu uplatnění disperzní základní nátěr Thomsit R 777, pro lepení koberců použili pracovníci Koratexu disperzní lepidlo Thomsit T 440. Lepidlem Thomsit Chemoprén Na Podlahy byly lepené profily a soklové lišty. Disperzní nátěr Thomsit R 777 uzavírá póry v potěru a tím snižuje nasákavost, velmi dobře zvyšuje přilnavost, váže prach a je při vhodných podkladech použitelný před přímým lepením podlahových krytin lepidly Thomsit. Pro disperzní lepidlo Thomsit T 440 je charakteristická absence rozpouštědel, snadná aplikace a výborná konečná pevnost spojů. Investoři u něj ocení i možnost použití na podlahy se zabudovaným vytápěním a odolnost vůči čištění.

Dodavatel a realizátor podlah:
Koratex a. s.
Tuhovská 16, P.O.Box 25
830 06 Bratislava 36
Tel: +421 2 4910 4444
e-mail: koratex@koratex.sk
web: www.koratex.sk

Použité materiály Thomsit:
disperzní základní nátěr Thomsit R 777,
disperzní lepidlo Thomsit T 440,
lepidlo Chemopren Na podlahy.

Použité podlahové krytiny:
axminsterské koberce ULSTER CARPETS MILLS - 7363 m2,
kobercové čtverce dess STRATOSS - 475 m2,
fitness podlahy PAVIGYM - 145m2
dřevěné parkety Tilo - 186 m2