Zpět na informační servis

SILVADEC : výrobce materiálů s francouzskou elegancí, určených pro venkovní prostory

17. dubna 2014
Text redakce PR článek

Společnost SILVADEC byla založena v roce 2001 a nadále zůstává největším výrobcem kompozitního dřeva na evropském trhu. Díky svým inovačním schopnostem a špičkovému zvládnutí materiálu zaujímá tato francouzská společnost, vyrábějící recyklovatelné výrobky s dlouhou životností, pozici hlavního referenčního subjektu pro tuto technologii. Po úspěchu na pařížském veletrhu Batimat v listopadu 2013, SILVADEC oznamuje, že uvádí na trh novou širokou řadu výrobků pro úpravu venkovních prostor, kterou představí na 18. mezinárodním stavebním veletrhu IBF v Brně, který se bude konat od 23. do 26. dubna 2014.

Stále na špici v oblasti inovací, SILVADEC přivádí převratnou novinku na trhu fasádních úprav představením nového typu obložení plotovými laťkovými prkny z kompozitního dřeva, pod svou ochrannou značkou Forexia. Využívaje svých bohatých zkušeností, SILVADEC nabízí koextrudované díly, které odpovídají požadavkům trhu z hlediska estetiky svým vzdušným designem, dále technickými parametry, které odpovídají termickým normám pro venkovní použití a svým pohodlným použitím.

Aby se odlišila na již vyspělém trhu s obložením, oddělení vědy a výzkumu společnosti SILVADEC jde ještě dál, a nabízí sadu vhodných doplňků se třemi způsoby přichycení, které zjednodušují jejich položení. V nabídce je 5 barev, které nabízejí architektům nové možnosti použití, profily totiž mohou být položeny jak svisle, tak i vodorovně. Tenká ochranná vrstva z polyetylénu, jemně kartáčovaná, jim dodává příjemný vzhled a zajišťuje stálobarevnost a homogenitu odstínu, ale i snadnou údržbu bez nutnosti dodatečných nátěrů.

Ve své nabídce z řady Terrasse pro terasy, představuje SILVADEC prkenný profil ATMOSPHERE nové generace, výjimečný svými technickými kvalitami a krásou svého zpracování. Je zhotoven unikátní metodou koextrudace, která spočívá v obalení lamely z kompozitního dřeva ochrannou polymerovou vrstvou, což jí dává vynikající vlastnosti. Pro svou velice snadnou údržbu je ideální pro použití v hotelech či restauracích : pouhé omytí houbou odstraní i odolné skvrny.
Nepropustnost pro vlhkost zaručuje tomuto výrobku odolnost proti napadení hmyzem a houbami, prkno ATMOSPHERE je také rezistentní vůči ultrafialovému záření a zachovává si trvale svoji barevnou intenzitu. Tenká vrstva polymerních materiálů je navíc upravena proti poškrábání a jemně kartáčovaná, což jí dodává dobrou ochranu proti skluzu. Vyrábí se ve dvou odstínech : hnědém Brun Salvador a v šedém Gris Brasilia.

Profil Elegance 180 mm se strukturovanou úpravou má novou šířku a od roku 2013 se stalo velmi oblíbeným stavebním dílem pro moderní úpravu teras, a to díky svému estetickému ztvárnění podle posledních trendů. Díky svému současnému designu dává tento široký díl nový rozměr venkovním prostorám, umožňuje rozšířit malé prostory a dodat zajímavosti větším. Doplňuje dosavadní nabídku lamelových dílů, které jsou nyní k dispozici ve dvou šířkách : 138mm a 180 mm, ve 4 barvách a 3 konečných úpravách.

A konečně, protože vyvíjí novinky pro denní i noční použití, SILVADEC vyvinul nové světelné zábradlí, které doplňuje nabídku LED osvětlení pro terasy a pergoly, pro posezení za letních nocí. Jde zakomponovat do všech konfigurací oplocení, sada s osvětlením se skládá ze zábradlí, LED světla a pásky. Spotřeba elektřiny je nízká, zábradlí je izolováno podle normy IP68.

SILVADEC, který již prodává své výrobky v mnoha zemích, v současné době hledá distributory nebo architekty v České republice a na Slovensku, aby na těchto trzích posílil svoji pozici.

SILVADEC bude zastoupen na 18. mezinárodním stavebním veletrhu IBF v Brně, ve dnech 23. - 26. 2014, stánek číslo 085 v pavilónu P.

Přijdte se podívat na nové výrobky určené pro opláštění budov, pro pokládku teras a na materiály pro plotová prkna z jednotlivých řad Bardage, Terrasse a Claustras.

Pokud chcete vědět víc, kontaktuje prosím :

SILVADEC
p. Marcel HOFFMANN
tel +420 776 488 552
m.hoffmann@silvadec.com
www.silvadec.com