Zpět na informační servis

Sekyra Group změní tvář Prahy - Na Rohanském ostrově vyroste do 10 let zelené centrum Prahy

24. června 2008
Text redakce

Praha (23. června 2008) - Moderní centrum hlavního města plné zeleně, parkových a rekreačních ploch vznikne v lokalitě Rohanského ostrova. Projekt, jenž si vyžádá investici zhruba ve výši 15 mld. Kč (625 milionů EUR), vybuduje Konsorcium Rohan realitní společnosti Sekyra Group Real Estate. Tento projekt potvrzuje pozici společnosti Sekyra Group jako investora a developera, který v současné době nejvýraznějším způsobem ovlivňuje urbanistický rozvoj Prahy.

Návrh projektu Rohanský ostrov - zelené centrum Prahy, jenž zahrnuje území okolo 200 000 m2, klade důraz na mnohostranné využití lokality Karlína, Libně i samotného Rohanského ostrova. Počítá totiž jak s kvalitní bytovou zástavbou, tak obchody, službami, kancelářemi, městským parkem a dalšími plochami určenými pro volnočasové aktivity. Park bude celoročně využitelný, na břehu řeky zde budou zelené lázně a trhy. V zimě budou moci Pražané v této lokalitě bruslit. Menší ze dvou ostrovů, jež na Vltavě vzniknou, vytvoří navíc přírodní rezervaci přístupnou široké veřejnosti.
?Rohanský ostrov jako zelené centrum Prahy představuje z hlediska polohy i rozsahu jedinečnou investiční příležitost. Je největším multifunkčním projektem v sousedství historického centra hlavního města. Chceme jít cestou nejvyššího standardu, nabídneme kvalitní rezidenční i komerční plochy, které zaujmou svojí architekturou. Je pro nás výzvou zajistit v tomto místě plnohodnotný život a příjemné pracovní prostředí pro všechny,? vysvětluje Dr. Luděk Sekyra, předseda představenstva Sekyra Group Real Estate.
Nábřeží Karlína a Libně bude s Rohanským ostrovem spojovat hned několik mostů, na jejichž designu se budou podílet přední domácí i zahraniční architekti. Součástí projektu jsou rovněž pěší zóny a podzemní parkování. Přirozeným centrem nově vybudovaného území se stane okolí stanice metra trasy B Invalidovna, které také celou oblast propojí s dalšími druhy dopravy.
Rohanský ostrov - zelené centrum Prahy, pro jehož zástavbu budou charakteristické chráněné prosluněné zelené vnitrobloky a současně i propustná dopravní síť pro chodce, motoristy a cyklisty, by se měl v nové městské centrum změnit do roku 2018.
Rohanský ostrov - zelené centrum Prahy však není jediným multifunkčním centrem, který společnost Sekyra Group připravuje. ?Naší strategií je posunout se od běžných, menších projektů zahrnujících jen pár staveb k velkým projektům, jež vytvoří nová městská centra a urbanisticky přiblíží Prahu moderním světovým velkoměstům,? říká Ing. Leoš Anderle, ředitel Sekyra Group Real Estate pro oblast developmentu.
Další nové městské čtvrti pod taktovkou Sekyra Group Real Estate vzniknou například v oblasti Smíchovského nádraží, v jižní části Nákladového nádraží Žižkov, na Vítězném náměstí v Praze 6 a v blízkosti stanice metra C Opatov, kde bude vybudován nový Opatovský bulvár. Celkový investiční objem všech připravovaných projektů Sekyra Group Real Estate dosahuje výše okolo 100 mld. Kč (4 miliardy EUR).