Zpět na informační servis

Rezidenční projekt PSJ ve Washingtonu: apartmány a retaily obsazeny

16. října 2014
Text redakce PR článek

U konce je druhý stavební projekt PSJ na americkém trhu. Po řemeslně náročné rekonstrukci České národní budovy v New Yorku dopisuje svůj příběh realizace luxusního rezidenčního projektu ve Washingtonu, D.C. Budova vyrostla v samém srdci čtvrti Georgetown, na prestižní adrese 1045 Wisconsin Avenue NW a společnost PSJ se do jeho zrodu zapojila v roli spoludevelopera.

Investorem záměru je společnost SOCO CONNECT LLC, v níž je PSJ podílníkem. Developerské uskupení při naplnění projektu spolupracuje s místní renomovanou společností, která projektu propůjčuje svou značku a záruku kvality. Celkové náklady na realizaci budovy střední velikosti činí 27,5 milionů dolarů. Projekt v sobě zahrnuje luxusní apartmány pro náročnou klientelu o celkové rozloze 2.465 metrů čtverečních a novostavbu v přízemí doplňují maloobchodní prostory, které celkem disponují plochou 207 čtverečních metrů. K zázemí domu patří také dvě podzemní podlaží s parkovací plochou pro automobily.

V přízemí se nachází vstup do objektu situovaný z Wisconsin Avenue, rezidenční lobby, 24 hodinová recepce, maloobchodní prostory, vjezd do podzemních garáží a tzv. duplex apartmán. V podzemních podlažích se nachází veškeré technické zázemí objektu, sklepy a parkovací plochy. Nezbytnou součástí tohoto luxusního bydlení je fitness, střešní bazén, sluneční terasa a zelená plocha. Toto vše spolu s úžasným výhledem na umělý vodní kanál C&O Canal, na řeku Potomac a okolí Georgetown, tvoří oázu klidu, kde obyvatelé mohou trávit svůj volný čas a relaxovat.

?Vlastní stavební práce byly zahájeny v květnu 2013. Dnes můžeme konstatovat, že pozitivní vývoj projektu byl po všech stránkách naplněn. Všechny byty jsou již prodány. Předání rezidencí klientům k užívání zrealizujeme do konce letošního roku. Přízemní retailové prostory rovněž znají své majitele a zdárně pokračuje obsazování těchto prodejních prostor nájemníky,? informoval Miroslav Horňák, člen představenstva PSJ, který je pověřen dohledem nad washingtonským projektem.

Stejně jako v rámci rekonstrukce České národní budovy v New Yorku probíhající v letech 2003 - 2008, tak i ve Washingtonu načerpala PSJ neocenitelné poznatky a přesvědčila se o úskalích a řadě specifik amerického trhu. ?Obohaceni zkušenostmi z newyorské zakázky jsme se rozhodli vstoupit na americký trh realitních investic. Předtím jsme provedli analýzu několika cílových měst, přičemž největší potenciál jsme spatřovali v New Yorku, Atlantě, Washingtonu, San Diegu a Miami. Nakonec jsme se rozhodli pro Washington, který je jakýmsi ?perpetum mobile? v oblasti real estate. Ceny nemovitostí zde prakticky neustále rostou. Těší mne, že společný projekt SOCO CONNECT LLC náš předpoklad potvrdil. Jeho výkonnost nakonec vychází ještě lépe, než bylo uvažováno v předběžné kalkulaci. Jsem přesvědčen, že se před námi v USA rýsují další zajímavé výzvy na stavebním a realitním trhu,? uvedl Miroslav Horňák.