Zpět na informační servis

Protidotykové izolační zábrany z kompozitních materiálů na trolejbusové trati

19. října 2018
Text redakce PR článek

Protidotykové izolační zábrany na pěších lávkách, mostech nebo jiných konstrukcí se používají pro vyšší bezpečnost vlakových nebo trolejbusových elektrifikovaných vedení. V průběhu životnosti stavby se musí také renovovat nebo nahrazovat. Jedním z efektivních a bezpečných řešení je využití kompozitních desek, krytů, profilů pro individuální, odolnou a bezúdržbovou konstrukci.

Do takovéto rekonstrukce se pustil Dopravní podnik města Brna, který při výměně trolejového vedení zaměnil i původní pozinkované plechy protidotykových izolačních zábran na pěší lávce v ulici Petra Křivky, které navíc doplnil o hroty proti sedání ptactva. Vedení podniku se k záměně materiálu rozhodlo, protože kompozitní materiál má nízkou hmotnost, vysokou pevnost, nerezaví, je nevodivý, téměř bezúdržbový a ekonomický.

Konstrukční prvky MEA z kompozitního materiálu jsou vyráběny z polyesterové pryskyřice, vyztuženy skelnými vlákny a obsah skla dosahuje 65 %. Desky se vyrábí v různých tloušťkách, rozměrech i široké barevné škále.

Více o možnostech kompozitních konstrukcí MEA:
https://www.mea-odvodneni.cz/kompozitni-mrizkove-rosty-a-plne-zakryti/sortiment/47