Zpět na materiály, výrobky, technologie

Profikalkulátor RIGIPS pro ještě snadnější projektování suché výstavby

Hledáte vhodné konstrukce pro váš projekt? Potřebujete zjistit, jaký materiál budete potřebovat a kolik to celé bude stát? Opověď na tyto otázky naleznete v programu Rigips Profikalkulátor.


Profesionální kalkulační systém Profikalkulátor je volně přístupný pro všechny uživatele, kteří plánují suchou výstavbu. V databázi programu snadno naleznete široké portfolio konstrukcí Rigips s detailním popisem jejich deklarovaných vlastností. Stačí si zvolit požadovaný druh konstrukce a za pomoci podrobných filtrů snadno naleznete to nejlepší řešení pro váš projekt.

Pravidelná aktualizace konstrukcí

Všechny konstrukce jsou opatřeny detailním popisem, včetně technického listu a montážního návodu ve formátu PDF a CAD výkresů. Konstrukce se pravidelně aktualizují podle nejnovějších norem a inovací, takže máte k dispozici konstrukce, které odpovídají nejnovějším standardům. „Mezi další klíčové vlastnosti programu patří možnost volby rozteče profilů, kvality tmelení, ceny montáže a vytváření si vlastních projektů, ke kterým se lze kdykoliv vracet,“ dodává Martin Mydloch, Rigips technický poradce, senior.

Cenová kalkulace projektu

V Profikalkulátoru lze na závěr otevřít kompletní nákupní seznam celého projektu, ze kterého lze vygenerovat přehlednou cenovou kalkulaci v tabulkovém formátu XLS a CSV. „Navíc ke kalkulovaným konstrukcím můžete přidat další produkty, které budete k projektu potřebovat. Jedná se např. o nářadí, příslušenství nebo minerální izolaci,“ vysvětluje Martin Mydloch. Stejně jako tomu bylo u předešlé verze, tak i v nové zůstala možnost ukládání rozpracovaných projektů, které můžete později editovat. To je vhodné zejména v případech, kdy pracujete na několika projektech najednou. Přibyla i funkce ukládání oblíbených konstrukcí pro rychlejší přístup a možnost uložit si vlastní nastavení filtrů.

Žádost o akustický posudek v jednom kroku

Profikalkulátor je přímo propojen i s Akustickou aplikací Rigips, která vám umožňuje poptat akustický výpočet doby dozvuku pro zvolený projekt. Vyhotovený posudek od odborníků z Rigipsu získáte zcela bezplatně na váš e-mail přibližně do týdne.

Zaregistrujte se a vyzkoušejte Profikalkulátor naplno

Kalkulační a plánovací software Profikalkulátor Rigips naleznete na ZDE. Nově má i responzivní zobrazení pro mobily a tablety s operačními systémy Android a iOs, takže jej můžete využívat i v terénu. Rigips Profikalkulátor má pro profesionály z řad projektantů a architektů připravené CAD výkresy systémových konstrukcí i jejich vzájemné napojení na přilehlé konstrukce. Jsou k dispozici ve formátech DWG, DWG barevné a DXF. Zároveň pro uživatele BIM je k dispozici rozsáhlý plug-in konstrukcí Rigips pro programy Archi-cad, REVIT a Allplan.

Pro případ, že si s programem nebudete vědět rady, obraťte se na obchodně technickou podporu Rigips. Odborníci jsou vám k dispozici na e-mailu ctp@rigips.cz nebo na telefonu 226 292 224.

Profikalkultor_nhled