Zpět na materiály, výrobky, technologie

Prodejní akce Thomsit, s pivem navíc, odstartovala

25. června 2014
redakce PR článek

Letní prodejní akce stavební chemie Thomsit mají už svoji tradici a dobré pivo k vybraným výrobkům Thomsit se také setkalo s velmi dobrým přijetím od zákazníků. I proto běží od 23. června do 29. srpna prodejní akce, kdy ke každému zakoupenému balení lepidel Thomsit UK 400 (14 kg), K 188 E (13 kg), K 188 S (14 kg), P 675 Flextec (18 kg), P 685 Elast Universal (16 kg) a Thomsit P 600 (17 kg) získáte zdarma půllitr piva Pilsner Urquell 12°. Pokud preferujete kvalitní lepidla Thomsit a dobré plzeňské pivo, máte se na co těšit! Bližší informace naleznete na www.thomsit.cz nebo přímo u prodejců Thomsit.

Autor:Spolehlivé výsledky s výrobky Thomsit v kancelářích unikátní Gehryho budovy v Düsseldorfu


Problematika trvale udržitelného rozvoje při obnově a rekonstrukci soukromých objektů je stále více a více důležitá. Při zadávání veřejných zakázek pro rekonstrukce státních nebo velkých projektů se často od zadavatelů objevuje požadavek na práce se stavebními materiály s velmi nízkými emisemi, plnícími požadavky EC1 dle GEV EMICODE a s certifikátem Blue Angel.

Podle Andrease Schaufa, majitele podlahářské firmy z Düsseldorfu, neměly jeho nabídky pro velké projekty, postavené na výrobcích bez potřebných značek, téměř žádnou šanci. A když zařadil vhodné výrobky, musel ještě prokázat, že produkty skutečně splňují požadavky stanovené zadavatelem. A. Schauf k tomu dodává: "Veškeré informace jsou před zařazením nabídky pečlivě kontrolovány pověřenými architektonickými studii. U Gehryho kancelářské budovy v Düsseldorfu bylo důležité, že jsem se mohl opřít o značku Thomsit, která je synonymem pro spolehlivost a kvalitu."

Unikátní objekt s prestižní adresou
Při pohledu zdálky vypadá jako optický přelud, pohled zblízka na ?křivý dům? ve čtvrti New Zollhof však každého fascinuje. Téměř každé okno je originál a všechny doslova vyskakují z fasády, navíc záměrně nepravidelně. Také se zdá, že stavba amerického architekta Franka Owena Gehryho porušuje zákony statiky - šikmé a asymetrické tvary administrativní budovy jsou však ohromující a patří mezi turistické atrakce prominentní čtvrti New Zollhof v Düsseldorfu.

V létě loňského roku se do budovy se stříbrně kovovou fasádou nastěhoval nový nájemce.
Významná advokátní kancelář s pobočkami po celé Evropě hledala ?dobrou adresu? v hlavním městě Severního Porýní-Vestfálska a našla ji v Gehryho administrativní budově. "U takových prestižních projektů můžete hodně získat, ale také hodně ztratit," říká Andreas Schauf s ohledem na velmi vysoké nároky na rychlost a kvalitu. Noví nájemnici i majitel dohlíželi na všechny detaily. "U podobných realizací potřebujete partnery jako je Thomsit - partnery se sortimentem a zkušenostmi, kteří jsou schopni spolehlivě a operativně poskytovat potřebnou podporu. Jinak lze projekty, jako byl tento, jen stěží provést."

Sanace ve dvou krocích
Realizační firmu čekalo v prvním kole přibližně 2500 metrů čtverečních podlah na třech podlažích, v další etapě se pak sanovaly další podlaží. Stavba z roku 1990 byla navržena se zdvojenými suchými podlahami, pod kterými jsou vedeny kabely a další rozvody.
Nejdříve byly odstraněny staré textilní krytiny včetně zbytků lepidel a tmelů tak, aby podklad pod nové krytiny byl hladký a rovný. Úpravami prošly kabelové šachty, některé byly uzavřeny, další naopak otevřeny.Turbo penetrace s univerzálním nátěrem Thomsit R 766
Vzhledem k požadované rychlosti natřela společnost Schauf podkladové plochy disperzní penetrací Thomsit R 766, zředěnou v poměru 1:4. Tento rychleschnoucí nízkoemisní nátěr dokáže snížit běžnou čekací dobu až o 70 procent. Otvory a nerovnosti byly vyrovnány renovační vyrovnávací hmotou Thomsit RS 88, poté byla plocha napenetrována nátěrem Thomsit R 766 a vyrovnána samonivelační podlahovou vyrovnávací hmotou Thomsit DX.

Maximální péče o zákazníka

Po letech praxe pro nejnáročnější zákazníky si Andreas Schauf osvojil zásadu přenést na svá bedra maximum možného. "To nejhorší, co se vám může stát, že se při realizaci dostanete do potíží kvůli nedodržení technologických postupů. To je důvod, proč dáváme přednost postupům, s nimiž možná o něco méně vyděláme, ale určitě nebudeme muset řešit žádné námitky nebo stížnosti."

Vzhledem k tomu, že klient kladl na vzhled maximální důraz, použili pracovníci firmy Schauf stěrku s Ultra Smooth technologií Thomsit - v tomto případě Thomsit DX. "Pracovali jsme s Thomsit DX v mnoha různých situacích a tato vyrovnávací hmota vždy spolehlivě splnila to, co slibuje - povrch je pozoruhodně hladký, s nízkým pnutím a s výtečnou výslednou pevností," říká A.Schauf.

Úspora až 15 % lepidla díky technologii Ultra Smooth technologii
Vyrovnávací podlahové hmoty Thomsit, označené logem Ultra Smooth Surface, charakterizuje vytváření vysoce kvalitního hladkého povrchu, který nevyžaduje následné přebroušení či vysávaní. Díky mikroporézní struktuře vytvrzené podlahové vyrovnávací hmoty je následné nanášení lepidla snazší a spotřeba lepidla výrazně nižší. Hladký povrch "spotřeboval" ve srovnání s konvenčními produkty až o 15 % méně lepidla.

Podlahové textilní krytiny byly lepeny velmi silně lepícím nízkoemisním disperzním kobercovým lepidlem Thomsit T 410 Aquatack. A. Schauf k volbě lepidla dodává: "Použité systémové řešení fungovalo výborně a zákazník byl s výsledkem práce více než spokojen. Lepidlo poskytuje vysokou konečnou pevnost a je vhodné i pod kolečkové židle. Pozitivní byla i rychlost všech procesů a možnost předat podlahy do užívání v krátkém čase tak, aby zákazník mohl začít vydělávat. To je klasická win- win strategie, která přináší prospěch nám i našim klientům.?

Použité materiály Thomsit
disperzní penetrační nátěr Thomsit R 766
renovační vyrovnávací hmota Thomsit RS 88
samonivelační vyrovnávací podlahová hmota Thomsit DX
disperzní kobercové lepidlo Thomsit T 410 Aquatack

Materiály Thomsit se osvědčily u lepení linolea a vinylové krytiny na podlahách a stěnách Domova pro seniory v Radkově LhotěObjekt Domova pro seniory Radkova Lhota na Přerovsku dříve sloužil jako lovecký zámeček generála von Laudona. V roce 1958 se objekt stal sídlem Domova pro seniory, krajské příspěvkové organizace Olomouckého kraje. Budova se poslední roky postupně přestavovala a rekonstruovala, zvyšovala se kapacita lůžek. Poslední stavební úpravou je nový pavilon dokončený v červnu 2014, kde při pokládce krytin na podlahy a stěny použily pracovníci firmy JANKŮ podlahy s.r.o. z Olomouce osvědčené podlahové systémy Thomsit.

Stávající areál Domova pro seniory již kapacitně nevyhovoval požadavkům klientů, proto se vedení Olomouckého kraje rozhodlo rozšířit kapacitu a k původnímu objektu přistavět zcela nový pavilon. Investorem stavby, která byla financována z úvěru Evropské investiční banky, byl Olomoucký kraj. Pavilon stavělo od listopadu 2012 sdružení firem OHL ŽS, a.s. (vedoucí účastník sdružení) a TOMI REMONT a.s.. Nová budova slouží od června 2014 zhruba 80 klientům s Alzheimerovou chorobou a 50 zaměstnancům, kteří se o pacienty starají. Ve vícepodlažním objektu jsou k dispozici pokoje s příslušenstvím a nové vyšetřovny. Vybudovány byly také nové kanceláře, prostory pro personál a technické zázemí budovy. Klientům domova bude sloužit i nová jídelna a kuchyně. Součástí celé stavby byla zároveň výstavba parkoviště a příjezdové komunikace.

Podlahy ?bez kompromisů? (krédo olomoucké rodinné firmy) pokládala firma JANKŮ podlahy s.r.o. v Domově pro seniory od března do června 2014. Společnost je významným obchodním partnerem značky Thomsit, se kterou spolupracuje od svého vzniku. Jedničkou mezi podlahovinami jsou pro majitele Miroslava Janků podlahové krytiny německé značky Armstrong a tyto krytiny spolu s podlahovou chemií Thomsit použili pracovníci JANKŮ podlahy s.r.o. i v Radkově Lhotě.

Podlaháři firmy JANKŮ podlahy zahájili práce v březnu 2014 a největším oříškem pro ně byly krátké realizační termíny. ?Stěhováci nám v podstatě stály nad hlavou,? komentoval silný tlak na včasné předání díla Ing. Jakub Janků a dodal: ?Rozsah prací byl přitom poměrně velký - naším úkolem bylo položit krytinu na podlahy v pokojích, na chodbách, v koupelnách, kancelářích, společných prostorách, v jídelně i v kuchyni. Vinylový obklad jsme lepili i na stěny koupelen, kde byly použity místo obkladů. Na stěnách je použit materiál MURAL CLUB od firmy Gerflor, jehož konstrukce jej předurčuje pro trvalé stěnové obklady. Je plně odolný vůči nárazům, funguje jako tlumič vůči dotykům nábytku, nárazům vozíků a jiných transportních prostředků používaných v interiéru.?

Na podlahy použila společnost JANKŮ podlahy s.r.o. kromě koberců DESSO přírodní linoleum Armstrong Marmorette PUR 2,5 mm, zátěžovou vinylovou krytinu Armstrong Solid PUR a od firmy Gerflor pak protismykové vinylové krytiny TARASAFE STANDARD a TARASAFE ELEMENTS. Tato podlahová krytina je ošetřena antibakteriální a protiplísňovou úpravou Sanosol® a je vhodná do vysoko zatížených prostor, kde jsou kladeny vysoké nároky na životnost, protismykové vlastnosti a hygienickou údržbu.Z materiálů Thomsit byla použita univerzální disperzní penetrace Thomsit R 766, ze stěrek renovační vyrovnávací hmota Thomsit RS 88 a letošní novinka v sortimentu samonivelačních hmot, stěrka Thomsit DM. Nová stěrka vyniká vysokou pevností, dobrým rozlivem, hladkostí a nízkým vnitřním pnutím při schnutí. Mgr. David Mareček, Sales manager Thomsit k této novince uvedl: ?Je to hned po uvedení velmi úspěšný a u profesionálů oblíbený výrobek. Důvodů je hned několik - vyrovnávací hmota Thomsit DM dokonale vyrovnává všechny druhů potěrů a v jedné pracovní operaci s ní lze realizovat vrstvu 0,5 - 10 mm. Díky unikátní technologii ?Ultra Smooth Surface? vytváří mimořádně hladký povrch a nevyžaduje následné přebroušení či vysávaní. Mikroporézní struktura vytvrzené podlahové vyrovnávací hmoty umožňuje následné snazší nanášení lepidla snazší a výrazně snižuje spotřebu lepidla. Stěrka je navíc strojově čerpatelná a pochozí je po cca 3 hodinách.?

K lepení přírodního linolea bylo ze sortimentu Thomsit vybráno disperzní lepidlo na linoleum Thomsit L 240 D. Jeho výhodou je kromě univerzálního použití vysoká počáteční přilnavost, realizační firmy pak oceňují i vydatnost a snadné zpracování. Bezrozpouštědlové disperzní lepidlo Thomsit L 240 D je obzvlášť vhodné k lepení krytin z linolea v pásech a dílcích a firma JANKŮ podlahy má s tímto lepidlem, podobně jako s ostatními materiály Thomsit, jen ty nejlepší zkušenosti. ?Práce s tímto materiálem je skutečně velmi snadná a výsledky výborné. Lepidlo stačí rovnoměrně nanést na připravený podklad zubovou stěrkou, do lože lepidla se pak hned pokládá linoleum a ručně nebo válcem se přitiskne. Vysoká je jak počáteční, tak i konečná pevnost,? řekl o zpracování lepidla Thomsit L 240 D Mgr. David Mareček. PVC krytiny a koberce byly lepeny univerzálním disperzním lepidlem Thomsit UK 400. K lepení soklů pak zvolili podlaháři osvědčené kontaktní lepidlo Thomsit Chemoprén.

Základní údaje o objektu
Investor: Olomoucký kraj
Zhotovitel: sdružení firem OHL ŽS, a.s. a TOMI REMONT a.s.
Doba výstavby: listopad 2012 - červen 2014
Realizace podlah: JANKŮ podlahy s.r.o., Olomouc
Podlahové krytiny:
- koberce DESSO
- přírodní linoleum Armstrong Marmorette PUR 2,5 mm
- zátěžová vinylová krytina Armstrong Solid PUR
- protismykové vinylové krytiny Gerflor TARASAFE STANDARD a TARASAFE
ELEMENTS.
Stěnové obklady: vinylový obklad Gerflor MURAL Club
Podlahové systémy Thomsit:
- univerzální disperzní penetrace Thomsit R 766
- Thomsit DM
- renovační vyrovnávací hmota Thomsit RS 88
- disperzní lepidlo na linoleum Thomsit L 240 D
- univerzální disperzní lepidlo Thomsit UK 400
- kontaktní rozpouštědlové lepidlo Thomsit Chemoprén Na podlahy