Zpět na informační servis

Přístup bez klíčů stylově a jednoduše

2. července 2019
Text redakce PR článek

Pro řízení přístupu v kancelářských budovách tradičně slouží systém generálního klíče. Zajímavé řešení ale nabízí kartový systém Aperio - odstraňuje nejen klíče, ale i kabely, které vedou k zámku.

Moderním řešením přístupu v komerčních budovách, ale také v nemocnicích nebo vědeckých institucích jsou systémy založené na přístupových kartách s RFID. Jejich nevýhodou je ale instalace potřebné kabeláže. Její dodatečná montáž je velmi nákladná a v některých budovách ji ani nelze provést, například kvůli památkové ochraně nebo naopak kvůli modernímu, často prosklenému designu. Bezdrátová technologie Aperio ale žádnou kabeláž nepotřebuje, a tak je praktickým řešením pro náročnější projekty.

Elektronický zámek pro každé dveře
Technologie bezdrátových zámků Aperio je kompatibilní s většinou systémů kontroly vstupu na trhu. Integrovaná čtečka v Aperio zářízení podporuje všechny současné, bezpečné RFID technologie karet, čipů či jiných identifikačních zařízení Elektronickým zámkem Aperio s integrovanou RFID čtecí jednotkou nebo mechatronickou cylindrickou vložkou lze snadno vybavit libovolné dveře a propojit je se stávajícím systémem kontroly vstupu. Instalace zámku zabere jen několik minut, a jelikož je zámek poháněn bateriemi, není nutné ke každým jednotlivým dveřím instalovat kabeláž. Oproti kabelovým, nepřetržitě napájeným přístupovým systémům spotřebovávají bezdrátové zámky Aperio energii pouze při přiložení karty. Jejich baterie proto vydrží více než 40 000 odemykacích cyklů, což znamená přibližně dva roky provozu. Následná výměna baterie je navíc velice jednoduchá stejně jako jejich ovládání. Bezdrátové zámky Aperio jsou řízeny z komunikačních hubů, zařízení propojených se systémem kontroly vstupu. Jeden komunikační hub může řídit až 16 - zámků Aperio.

Postupná inovace
Díky možnosti integrace se stávajícím systémem kontroly vstupu lze zámky Aperio instalovat postupně na všechny interiérové i exteriérové dveře se středním či vysokým stupněm zabezpečení. Bezdrátové zámky Aperio jsou tak vhodné i pro postupné rekonstrukce a inovace řízení přístupu v komerčních budovách.

Oproti řešením s klasickými zámky odpadají starosti při ztrátě generálních či jiných klíčů nebo při změnách oprávnění zaměstnanců. Správcům budov poskytuje systém Aperio lepší kontrolu nad pohybem osob díky sledování a reportování všech událostí.