Zpět na informační servis

Potvrzeno: žaluzie nakoupené přes internet vás vyjdou levněji

13. ledna 2016
Text redakce PR článek

To, že Češi čím dál častěji nakupují na e-shopech, asi nikoho nepřekvapí. Vždyť podle odhadů za rok 2015 utratili na internetu přes 80 miliard korun: o 21 % více, než v roce 2014. Většinu z obratu tvoří elektronika, bílé zboží nebo oblečení - věděli jste ale, že přes e-shop už můžete nakoupit i žaluzie?

Zavolat si firmu na zaměření a montáž žaluzií - to se možná časem stane raritou. Stále více prodejců totiž nabízí své žaluzie nebo rolety online. Ačkoliv má tato metoda jistá úskalí, finančně se bezesporu vyplatí - vždyť v průměru na svém novém stínění ušetříte asi 40 % z ceny.

Jak to probíhá?
Abyste si mohli pořídit žaluzie online, musíte znát rozměry svého okna (oken). K tomu vám postačí obyčejný svinovací metr - na stránkách prodejce pak obvykle najdete návod, jak přesně své okno zaměřit. Liší se to totiž od typu stínění: okno pro horizontální žaluzie měříte jinak, než prostor pro japonskou stěnu.

S naměřenými hodnotami ?vyrazíte? do e-shopu a začnete vybírat. Tady přichází první obrovská výhoda internetového nakupování - máte na vše moře času, nikdo vás netlačí, vybíráte si klidně i několik dní. Třeba takový e-shop zaluziedomu.cz vám nabízí tolik barevných možností a technických provedení (ukotvení, strana ovládání, způsob stahování), že se nákup klidně protáhne i na pár hodin. Ale co - však vás nikdo nehoní.

Do 10 dní doma

Jakmile si žaluzie objednáte, máte zhruba 10 dní volno - než výrobce vaše žaluzie vyrobí. Potom už u vašich dveří zazvoní dopravce, předá balíček a vezme roha. Zbytek práce je totiž na vás.

Montáž žaluzií je asi největším strašákem nákupu online, ale nebojte: opravdu to není nic složitého. U seriózních prodejců dostanete ke každému stínění podrobný český návod, montáž většiny žaluzií nebo rolet pak nezabere déle, než 15 minut.

A ta cena, tak je zkrátka velkým lákadlem. Za klasickou horizontální žaluzii HIT I v rozměru 1m x 1m byste u běžné montážní firmy zaplatili asi 850 Kč. Na e-shopu vás úplně stejná žaluzie vyjde na necelou pětistovku. A teď si spočítejte, kolik peněž ušetříte, když si pořídíte stínění do celého bytu/domu. Úspora se vyšplhá i na několik tisíc korun.

Zdroj dat o e-commerce:
http://channelworld.cz/analyzy/ceska-e-commerce-dosahne-za-rok-2015-obratu-ve-vysi-81-miliard-korun-heureka-cz-14857