Zpět na informační servis

Od pátku bude D1 u Průhonic již bez omezení

26. září 2014
Text redakce

Již tento pátek se do plného provozu v obou směrech otevře opravovaný úsek dálnice D1 u Průhonic. Sdružení firem EUROVIA CS a Colas zvládlo zkrátit práce o téměř 3 týdny oproti původně plánovanému termínu. Práce byly zahájeny v červenci 2014. Investorem projektu bylo ŘSD ČR.

V noci z 24. na 25. září bude zahájeno odstraňování mobilního provizorního značení. V noci z 25. na 26. září pak bude odstraněno rovněž provizorní betonové značení. V pátek 26. září ráno tak řidiči budou moci na dálnici D1 u Průhonic projet již bez omezení.

?Dálnice D1 u pražských Průhonic je významnou tranzitní komunikací. Byli jsme si plně vědomi komplikací, které její omezení přinášelo řidičům. Proto jsme na místo povolali všechny dostupné kapacity technické i lidské a díky tomu se nám podařilo práce zkrátit téměř o tři týdny,? upřesňuje Petr Tesař, ředitel pražského závodu EUROVIA CS.

Během opravy byly vyměněny asfaltové vrstvy, v km 6,7 - 3,2 kryt vozovky tvoří hluk tlumící asfaltový koberec VIAPHONE® tloušťky 30 mm. Mosty se dočkaly nových elastických závěrů. Po celé délce byla nainstalována nová středová a krajová svodidla (ocelová, betonová), seříznuta a doplněna krajnice, opraveno odvodnění a přejezdy přes střední dělící pás a vyměněny byly indukční smyčky sčítačů dopravy.