Zpět na informační servis

Nový web Xella bude kromě Ytongu více podporovat i značky Silka a Multipor

3. listopadu 2021
Text redakce PR článek

Společnost Xella, výrobce pórobetonového stavebního systému Ytong, vápenopískových tvárnic Silka a minerálních tepelněizolačních desek Multipor spouští od dnešního dne své nové webové stránky. Kromě jedné z nejznámějších značek stavebních materiálů Ytong bude lépe integrovat i značky Silka a Multipor, v centru pozornosti bude i velkoformátová výstavba a digitální plánování.

Xella CZ představila na konci října 2021 nové webové stránky www.xella.cz. „Doposud jsme komunikovali na doméně ytong.cz především materiály a stavební systém Ytong, jednu z nejsilnějších stavebních značek v České republice. Jméno naší společnosti Xella i ostatní naše značky neměly tak silnou vizibilitu jako právě Ytong. Nově se v komunikaci více zaměříme i na podporu Xelly jako takové i našich dalších výrobků, kterými jsou Silka a Multipor. A právě nový web je prvním krokem v této změně,“ vysvětluje marketingový ředitel Xella CZ Luděk Suchomel.

Xella 2

„Cílem je, aby naši partneři i cíloví zákazníci vnímali, že veškeré naše produkty se navzájem doplňují a nabízejí komplexní řešení pro každou stavbu od rodinných domů, přes bytovou a nebytovou výstavbu, průmyslové stavby až po rekonstrukce.  Nový web je přehledný a lépe strukturovaný. Nabídne zákazníkům jednoduchý přístup k informacím, které dohledají doslova na pár kliků. Určitě ocení i různé integrované aplikace jako např. databázi konstrukčních detailů, aplikaci pro posouzení vnitřního zateplení nebo funkci chatbota, který poradí a odpoví na nejčastější dotazy 24/7,“ dodal Luděk Suchomel s tím, že poptávka klientů se v posledním roce více přesunula do digitálního prostředí, a kromě nabídky produktů hrají stále větší roli i profesionální služby, které investorům, architektům, projektantům i stavebním firmám urychlí a zjednoduší celý proces výstavby.

Xella 3

Velkým tématem je pro společnost Xella i digitalizace, ostatně firma patří mezi lídry v této oblasti u nás. Ještě větší význam než doposud tak bude mít metodika BIM a koncept služeb Xella Blue.sprint. „Cílem je, aby všichni dodavatelé zapojení do projektu sdíleli všechna potřebná data. My díky tomu můžeme zajistit výstavbu na míru a přizpůsobit i logistiku potřebám stavby. Výsledkem je kratší doba výstavby, úspora pracovníků i materiálu,“ dodal Luděk Suchomel. 

Xella CZ je dceřinou společností německé Xella Baustoffe GmbH a na českém trhu působí od roku 1996 pod značkami Ytong, Silka a Multipor. V ČR má tři výrobní závody: v Chlumčanech, Hrušovanech u Brna a Horních Počaplech, ve kterých Xella CZ celkem zaměstnává více než 300 lidí.