Zpět na informační servis

Nový kompozitní odvodňovací poklop ECO 40 pro snížení hluku na komunikacích od RONN Water Management

17. února 2015
Text redakce PR článek

RONN Water Management rozšiřuje svůj systém pro odvodnění pozemních komunikací o nový kompozitní a uzamykatelný poklop ECO 40 v zátěžové třídě D400 kN. Novinka je vyrobena z odolného SMC kompozitního materiálu, který má vysokou pevnost a dlouhou životnost, nekoroduje, je odolný proti mrazům a nepotřebuje údržbu. Proti litinovým poklopům má i nižší hmotnost a při pojezdu vozidel je výrazně tišší.

Společně s kompozitními rošty a žlaby MEARIN jsou ideálním řešením pro odvodnění komunikací v obytných čtvrtích a pěších zónách, ve kterých jsou požadavky na snížení hluku.

Kompozitní uzamykatelné poklopy ECO 40 v zátěžové třídě D400 kN byly vyvinuty k doplnění výrobního programu odvodnění komunikací. Jsou vybaveny těsněním a pantem a lze je otevřít jen s použitím speciálního klíče. Kompozitní poklopy jsou vhodné zejména na komunikace v obytných čtvrtích nebo na pěších zónách, protože nejen že splňují estetické požadavky, ale hlavně při pojezdu jsou tišší než litinové provedení. Protiskluzová úprava povrchu zajišťuje bezpečnost provozu a při manipulaci s víkem se ocení nižší váha.

Odolný SMC kompozitní materiál používaný na výrobu dalšího prvku odvodňovacího systému, žlabů MEARIN, se osvědčil při mnoha realizacích odvodnění komunikací. Pro svou tuhost, snadnou manipulaci, odolnost proti mrazům a solím se žlaby o světlostech 100 až 300 mm používají na veškeré zpevněné plochy s požadavkem na zatížení až E600 kN. Pro tyto vysoké zátěže se používají již litinové rošty.

Speciálně pro městskou aglomeraci byly vyvinuty také kompozitní rošty, určené pro třídy zatížení B125 a C250 kN. Mají vysokou chemickou odolnost, barevnou stálost a nejsou lákadlem pro zloděje kovů a slitin. Rošty zůstávají stále černé i po dlouholetém užívání, žádná koroze se na nich neprojevuje.

?S použitím celo-kompozitového provedení žlabu MEARIN s roštem nebo poklopu ECO 40 máme jistotu, že díky použitému materiálu bude ulice po několika letech provozu vypadat stejně jako při kolaudaci. Včetně toho, že poklopy nebo rošty časem nezmizí ve sběrných surovinách. Je to budoucnost pro život v komfortním tichu obytných čtvrtí?, komentuje inovaci Ing. Jan Ochec, jednatel společnosti RONN Water Management.

Více informací na www.ronn.cz


Žlab MEARIN pro odvodnění komunikací s kompozitními rošty pro třídy zatížení B125 a C250 kN.