Zpět na informační servis

Nové spojení

9. srpna 2007
Text redakce PR článek

O celé dva roky před plánovaným termínem bude zprovozněn klíčový pražský železniční uzel Nové spojení. První vlak by zde měl projet již na konci roku 2008 namísto původního termínu v roce 2010. Rychlejší dokončení Nového spojení umožnilo využití nových technologií a velmi efektivní koordinace prací mezi jednotlivými členy zhotovitele díla - sdružení Pražské spojení, vedeného společností Skanska DS. Investorem projektu je Správa železniční dopravní cesty, finanční prostředky jsou čerpány ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
?Provoz na všech částech Nového spojení bude zahájen na konci roku 2008, v následujícím roce budou probíhat jen dokončovací práce a drobné úpravy,? uvedl Jan Mitlöhner ze společnosti Skanska DS.
Nové spojení Praha Hlavní nádraží, Masarykovo nádraží - Libeň, Vysočany a Holešovice je rozsáhlý soubor prací, z nichž nejznámější jsou dva nové železniční tunely pod pražským Vítkovem. Výstavba Nového spojení a modernizace přilehlých tratí umožní začlenit železniční dopravu do systému integrované hromadné dopravy hlavního města Prahy a umožní propojení nejdůležitějších železničních koridorů.

Práce na železničním uzlu Nové spojení
¤ Práce na železničním uzlu Nové spojení