Zpět na materiály, výrobky, technologie

Nová silikon-akrylátová mozaiková omítka Ceresit CT 77 v 48 barevných odstínech Mosaics of the World?

21. října 2014
redakce PR článek

Nová barevná paleta Mosaics of the World®, určená pro omítku Ceresit CT 77, nabízí 48 různobarevných kompozic, které pomohou vytvořit zajímavý finální vzhled vnějších i vnitřních stěn. Pouště a pohoří, sopečné oblasti či obrovské ledovce - zde všude objevíte bohatství odstínů. Značka Ceresit se inspirovala právě tímto bohatstvím přírody a přináší výjimečnou kolekci Mosaics of the World®, která čerpá z barev typických pro osm míst světa - Granada, Tibet, Persie, Sierra, Maroko, Laos, Peru a Chile.

Autor:Barevností však atraktivita nové omítky Ceresit CT 77 nekončí. Je pro ni charakteristická nízká nasákavost, odolnost proti znečištění a povětrnostním vlivům, odolnost proti nárazu a oděru a díky receptuře BioProtect také zvýšená ochrana proti biologickému napadení, vzniku a rozvoji plísní a řas a dalšímu znečištění. Speciální kapsle s aktivními látkami poskytují omítce dlouhodobou ochranu. Díky nízké absorpci vody vyschne fasáda se silikon-akrylátovou omítkou Ceresit CT 77 i po silných deštích rychle a bez akumulace vlhkosti. Jestliže voda nemůže proniknout do struktury stěny, vytváří "perly", které běží dolů a oplachují povrch. Tímto samočisticím efektem s kapkami jsou všechny nečistoty a prach odplaveny.

Mozaiková omítka Ceresit CT 77 je určena ke zhotovování dekorativních barevných omítek v exteriéru a interiéru na tradičních omítkách, betonových a sádrových podkladech, dřevotřískových a sádrokartonových deskách atp. Omítku je vhodné ji použít zejména v místech se zvýšeným rizikem poškození, například ve vstupních prostorách, halách a schodištích v interiéru, v exteriéru pak v místech, které se snadno znečistí, jako jsou sokly, balustrády, okenní a dveřní rámy. Omítka je dostupná v zrnitosti 1,4 - 2 mm. a je možné ji použít v rámci všech vnějších tepelně izolačních fasádních systémů Ceresit Ceretherm. Více informací na www.ceretherm.cz/ceresit-ct-77-2014/.

Popisky osmi jednotlivých kolekcí:
Granada: bílá kombinovaná s popelavou, šedá zahřátá béžovou, třpytivě stříbrná - to všechno jsou barvy, které vládnou v Andalusii a v majestátním pohoří Sierra Nevada na jihu Španělska. Díky mozaikové omítce Ceresit se může i váš domov podobat těmto magickým místům.

Tibet: působivá krajina Tibetu byla inspirací při tvorbě omítky v barvě grafitu a ocelově šedé. Monochromatické odstíny vysokých hor jsou vždy spojeny s klidnou elegancí, kterou si nyní můžete přinést i do svého domu.

Persie: slunečné a teplé odstíny béžové odkazují na pouštní krajinu na Blízkém Východě. Inspirovaná bohatstvím barev a strukturou písku je tato barevná řada, která ozdobí fasádu domu teplem a orientálním stylem.

Sierra: Bronzová vytříbená šedou dominují v horských oblastech a jsou další barevnou ideou značky Ceresit. Omítky třpytící se v mnohonásobných odstínech dávají pocit prostoru a jsou výjimečným řešením konečných úprav domu.

Maroko: Východy a západy slunce vždy obohatí pouštní krajinu novými tvary a barvami. Nechte osvětlit i fasádu vašeho domu celou škálou odstínů růžové a šedé, doplněných o nadčasovou bílou.

Laos: Představte si cestu na exotické místo, kde vaši pozornost přitahují mírné kopce s červenou půdou. V nové paletě Ceresit najdete omítky v odstínech červené, inspirované barvami Indočíny.

Peru: Najděte inspiraci v měsíční krajině Peru - místu, které patří do pacifického Ohnivého kruhu. Výběrem z vzácných bronzů, potažených jemnou vrstvou tlumené růžové, vytvoříte fasádu s výjimečnou estetickou hodnotou.

Chile: Směs syté bronzové a lesklé šedé, kombinovaná s bílou, ideálně odráží místo, které je plné kontrastů - majestátní hory, hluboké jezera, zlaté pouště nebo staré ledovce.