Zpět na informační servis

Lukostřelecká tradice nebyla přerušena

1. června 2020
Text redakce PR článek

Optimismus, elán a radost. A energické odhodlání poprat se s nastalou náročnou situací, jejíž důsledky na stavební obor v plné síle teprve dopadnou. Dle prognóz s mírným zpožděním. #JP_Spirit – tradiční setkání projektantů s lukem v ruce, buřtem na vidlici a otevřenou myslí se konalo už počtvrté. Opět pod širým nebem a na příznačném Střeleckém ostrově.

„Loni jsme hodně mluvili o doživotní odpovědnosti projektantů. Letos bych začal pohledem do produktového portfolia v sortimentu výtahových kotev, jejichž správné navrhování vás v tom podpoří,“ začal Ing. Michal Voplakal, jednatel společnosti JORDAHL & PFEIFER Stavební technika, odbornou část setkání. K důkladné přípravě patřilo i přehledné srovnání použití klasické betonové výztuže s prvkem JDA. A to nejen v rovině cenové kalkulace materiálu, ale i reálného času na stavbě a dalších souvislostí. Projektanti se měli možnost k předloženému řešení hned vyjadřovat a diskutovat jeho klady i zápory.

Také malá anketa na téma online vzdělávání formou webinářů versus školení s osobní účastí vyvolala velkou názorovou výměnu. Závěr? Obě formy mají svá pozitiva i negativa, během uplynulého období se online formy zásadně posunuly vpřed, ale sílu osobního setkání nelze nahradit.

 

M7_J&P_Post_LinkedIn_2020_210x118-Lukostrelba3

 

Plánované komornější obsazení dovolilo věnovat více prostoru společenské části programu. Ovšem dvoukolový trénink i finálové zápolení o kompletní luk s toulcem, šípy a chrániči bylo hodně napínavé. Pozdní odpoledne s fantastickým výhledem na Národní divadlo mezi křovisky u praskajícího ohně ve vůni špekáčků-masáčků provázela neopakovatelná atmosféra i pod mírně zataženou oblohou. Večerní déšť stmelil skupinu pod deštníky a na vášnivé diskusi na témata oborová i obecnější nijak neubral. S těmito lidmi má stavební obor naději na otevřenou budoucnost i přes problémy, které přijdou.

Kontakt pro další informace: privarova@jpcz.cz

www.jpcz.cz
https://www.linkedin.com/jordahl-&-pfeifer