Zpět na informační servis

Konference o nové právní úpravě bezpečnosti VTZ na konci srpna

9. srpna 2022
Text redakce

Od 1.7.2022 se v oblasti bezpečnosti práce v souvislosti s provozem vyhrazených technických zařízení řídíme novými právními předpisy. Je to nový zákon č. 250/2021 Sb., z loňského léta (účinný od zmíněného data) a jeho prováděcí předpisy. Ty byly vládou schváleny těsně před nabytím účinnosti zákona v poslední třetině letošního června.

Nyní tedy máme k dispozici novou úpravu nejen pro 4 typy vyhrazených technických zařízení: plynových, tlakových, zdvihacích a elektrických, ale také nástupce legendární vyhlášky „padesát“, tedy zvláštní předpis upravující kvalifikaci v elektrotechnice.  

Jedná se tak o největší legislativní událost v oblasti bezpečnosti přinejmenším od roku 2006, kdy vyšel nový zákoník práce společně se zákonem č. 309/2006 Sb., známým jako zákon o bezpečnosti práce.

Přestože na přípravu na novou úpravu nebylo tentokrát moc času, snad si ji odborná veřejnost a všichni zainteresovaní rychle zažijí.

Konference VTZ 2022

30.8.20022 od 9:00 v Praze. Možnost sledovat také jako on-line přenos

Moderují: Robert KřepinskýMartin Röhrich

S kódem VTZ2022 získáte slevu 20 % z účastnického poplatku

Snad tomu napomůže i konference, kterou chystá na 30.8.2022 do Prahy nakladatelství Verlag Dashöfer a redakce jím provozovaných portálů VTZprofi a BOZPprofi. Konferenci budou moderovat Robert Křepinský z rady vlády pro BOZP a Martin Röhrich, člen odborné pracovní skupiny OKAG - OSH Knowledge Advisory Group při Evropské agentuře pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU OSHA), odborník na legislativu v oblasti vyhrazených technických zařízení.

První část konference bude věnována zákonu č. 250/2021 Sb., a rámci, který pro novou úpravu vytyčuje. Na odpoledne pak jsou připraveny přednášky od odborníků na jednotlivé typy vyhrazených technických zařízení. Přednášejícímu budou buď inspektoři OIP, kteří budou na plnění požadavků nové úpravy dohlížet, nebo osoby, které se na vzniku nové úpravy podílely.

Pokud se Vás problematika vyhrazených technických zařízení dotýká, neměli byste si nechat tuto odbornou událost konce léta ujít. Určitě Vám pomůže se v nové úpravě zorientovat a mít tak již od začátku vše v souladu s požadavky nov úpravy.

Akce se bude konat v  hotelu Grandior na pražském Poříčí, ale sledovat ji můžete i on-line. Variantuz si vyberete a stránce konference. Zde najdete také další informace o akci. Zadáte-li do přihlašovacího formuláře kód VTZ2022, získáte 20% slevu z účastnického poplatku. Další podrobnosti k programu a akci celkově sdělí organizační garant Ondřej Vraný vrany@dashfoer.cz