Zpět na informační servis

JSP celoevropská ARPRO expedice přijíždí do Prahy

14. července 2014
Text redakce PR článek

Společnost JSP, přední evropský vývojář a výrobce inovativních, lehkých materiálů, dne 10. července uspořádal v prostorách logistického centra PointPark Prague D8 tiskovou konferenci u příležitosti své celoevropské ARPRO expedice. Hostům byl prezentován zajímavý přehled oceněných ARPRO materiálů, doplněný o řadu videoprojekcí i živých demonstrací ukazující jedinečnou bezpečnostní úroveň poskytovaných ARPRO materiálů. Diskuze, která měla upozornit na potřebu zvýšení bezpečnosti ve sportu, se ujal zvláštní host pan Jiří Ježek, dvojitý paralympijský medailista a mistr světa v cyklistice.

Akce se konala v originálním ARPRO expedičním vozidle, které procestovalo Evropu v rámci expedice s 30-ti zastávkami v 15-ti různých zemích. Během zastávek členové týmu ARPRO představili svým zákazníkům jedinečné vlastnosti tohoto materiálu. Český paralympionik, Jiří Ježek, dorazil na akci na svém kole a vyzkoušel několik speciálních helem vyrobených právě z materiálu ARPRO. V rámci diskuze uvedl 7 výhod tohoto materiálu: je lehký, chemicky inertní, recyklovatelný, má jedinečnou konstrukční pevnost, pohlcuje energii a izoluje proti teplotě a zvuku. Ve svém projevu na konferenci Ježek řekl:

?O bezpečnost při sportu se velice zajímám, řekl bych až vášnivě, takže je mi potěšením se setkat s firmou, která se neustále zajímá vývojem materiálů, které zajišťují stále vyšší stupeň bezpečnosti, jak pro sportovce, tak pro širokou veřejnost. Musím říci, že helmu z materiálu ARPRO, kterou jsem měl možnost zkusit, mi nabídla jedinečnou úroveň bezpečnosti, byla extrémně lehká, praktická a tím pádem lze říci, že se hodí pro každého cyklistu. Je jednoduché zapomenout na to, že jí máte na hlavě.?

Během prezentace, obchodní manažer pro evropský trh pan Jiří Slezák, demonstroval řadu sportovních produktů vyrobených z ARPRO materiálu včetně lyžařských bot, dále pak ARPRO lehkou lezeckou přilbu, u které ukázal její odolnost tak, že na přilbu nechal dopadnout petangovou kouli a tím demonstroval, jak se ARPRO chová při nárazu.