Zpět na materiály, výrobky, technologie

Jak správně založit a udržovat plochy s dekoračními kameny?

1. prosince 2022
PR článek

Chcete si zjednodušit život bezúdržbovou plochou zaplněnou dekoračními kameny? Přečtěte si, jak správně použít dekorační kameny v zahradě, abyste se mohli jen kochat pohledem.


Dekorační kameny - široká nabídka

V současnosti máte dostupnou širokou paletu barev dekoračních kamenů, a zároveň v rámci jednoho odstínu vyberete velikost, která je optimální pro vaše účely. Dekorační kameny do zahrad pohodlně zakoupíte z domova a využijete je na chodníčky, bezúdržbové okrasné plochy v exteriéru i interiéru nebo jako vylepšenou náhradu mulčovací kůry.

Pohoda se správnou tvorbou ploch s dekoračními kameny

Pokud se rozhodnete pro založení jakéhokoliv prostoru s okrasnými kameny, je nutné správně postupovat již od začátku. Vyhnete se rozčarování z neustálého vytrhávání plevele, stříkání herbicidů a nestálých úprav okrajů u míst s dekoračními kameny na zahradě. Logický postup vám zaručí minimální nutnost údržby.

Plán na práci s dekoračními kameny

V první řadě si na jednoduchém plánku nakreslete, kam dáte dekorační kameny na zahradě. Vybrané místo vyznačte kolíky a provázkem. Získáte lepší představu, jak bude místo s okrasnými kameny vypadat a stále můžete provádět změny. Dále ve vykolíkovaném prostoru odstraňte vegetaci a horní vrstvu hlíny. Vykopané okraje by měly směřovat nejlépe kolmo dolů. Hloubka závisí na velikosti frakce dekoračních kamenů. Čím větší kamínky jsou, tím hlubší díru potřebujete.

Pokládka dekoračních kamenů

Základ pro dekorační kameny do zahrady máte připravený. Přichází na řadu vložení neviditelných obrubníků a geotextilie. Zaručí stálost tvaruabsenci nežádoucích rostlin. Až potom vysypejte dekorační kameny. Zaplňte prostor do roviny s okolním terénem pomocí uhrabání. I tak počítejte se sesednutím dekoračních kamenů a nechte si trochu na dosyp.

OPTIMTOP 2

Udržování dekoračních kamenů je zárukou klidu

Pravidelná údržba ploch s dekoračními kameny spočívá v občasném prohrábnutí. Zabráníte růstu náletových dřevin a jiných rostlin, jejichž semena se dostala mezi okrasné kameny. Může se objevit nějaký ojedinělý výhon nezdolného plevele. Zbavte se ho co nejdříve. Ze zásob pak doplňujte úbytky.

Nákup dekoračních kamenů je jednoduchý

Dostatečná zásoba dekoračních kamenů se vždy hodí. Proto navštivte e-shop Stonex.cz, kde naleznete bohatou nabídku dekoračních kamenů v podobě drtí i valounků. Paletový prodej vám nabízí různé celkové hmotnosti sestavené z pytlů o váze 25 kg. Ty jsou opatřené praktickým ventilem pro jednodušší uchování pro příští použití. Doprava je po celé České republice zdarma.