Zpět na materiály, výrobky, technologie

Inoutic získal na fensterbau/frontale prestižní cenu za koncept Innergy

15. května 2014
redakce PR článek

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Společnost Inoutic rozšiřuje produktovou nabídku o nové předsazené okenní křídlo Eforte, multifunkční křídlo Prestige a nové zdvižně posuvné dveře. Novinky společnost představila na letošním ročníku největšího evropského stavebního veletrhu fensterbau/frontale 2014 v Norimberku, kde navíc získala prestižní ocenění za koncept Innergy, který ukazuje cestu do budoucna v oblasti energetických úspor u otvorových výplní.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Autor:Eforte s předsazeným křídlem
Energeticky úsporný šestikomorový systém Eforte, který splňuje parametry pasivních a nízkoenergetických staveb byl rozšířen o nové předsazené okenní křídlo se stavební hloubkou 94 mm. Nový hranatý design okenního křídla je nejen esteticky zajímavým prvkem, kdy křídlo s rámem z vnější strany téměř splývá do jedné roviny, ale má i funkční význam ? umožňuje zasklení trojsklem až o šířce 56 mm.

Profily Eforte jsou také vybaveny patentovaným těsněním zasklívací drážky, které poskytuje zlepšenou izolaci. Inovativní hybridní systém drážek pro zasklívací lišty umožňuje užití jak jednopatkových, tak dvoupatkových zasklívacích lišt. Uvedené novinky jsou kompatibilní i s ostatním příslušenstvím z rodiny Eforte.Inovativní multifunkční okenní křídlo Prestige
Ideálně vyvážený šestikomorový okenní profil Prestige se rozšířil o nové předsazené rovné okenní křídlo s těsněním v zasklívací drážce. Systém Prestige splňuje vysoké nároky na moderní a funkční stavby. Symetrické překrytí křídla a rámu je designově a symetricky atraktivní.

Díky možnosti použít jednopatkové nebo dvoupatkové zasklívací lišty je zajištěno rychlé a spolehlivé zasklení nového předsazeného křídla. Křídlo lze osadit i trojsklem až o šíři 56 mm (dosud bylo 44 mm). V křídle je možné navíc použít novou technologii vlepování skel, a to pomocí oboustranné lepicí pásky, která poskytuje vyšší odolnost proti zatížení při použití silnějšího zasklení.

Okna je možné vyrobit v nadstandardní velikosti až do výšky 2,5 m při zachování vysoké stability.

Nové předsazené křídlo má štíhlý rám s hloubkou 88 mm a je plně kompatibilní se stávajícím okenním rámem Prestige.

Nové křídlo zdvižně posuvných dveří HST 76
Inoutic dále rozšiřuje systém zdvižně posuvných dveří o nové křídlo HST 76. Zdvižně posuvné dveře se využívají pro vstup na terasu ? ideálně propojují interiér s exteriérem a zajišťují maximum denního světla v místnosti. Jde o zajímavý architektonický prvek, který podtrhuje současný trend a požadavky na větší prosklené plochy.

Pětikomorové křídlo HST 76 je možné osadit zasklením o tloušťce až 52 mm. Inoutic se tak stal jediným výrobcem plastových profilů, který nabízí zdvižně posuvný dveřní systém se stavební hloubkou pouhých 76 mm, jenž je schopen pojmout funkční prosklení o tloušťce až 52 mm.

Pětikomorová technologie a patentované dorazové těsnění zajišťují optimální kombinaci prvotřídního pohodlí a vynikající tepelné izolace. Zdvižně posuvné dveře HST76 dosahují skvělých parametrů -koeficient tepelné prostupnosti rámem Uf = 1,3 W/m2K), zvyšují tepelnou izolaci a snižují spotřebu energie za vytápění a tím i náklady.

Díky zvětšené komoře pro výztuhu v rámu křídla je zajištěna výborná stabilita a bezpečnost. Rovné provedení zasklívací drážky umožňuje optimální rozložení zátěže těžšího zasklení. Zdvižně posuvné dveře je možné realizovat o velikosti až do výšky 2,5 m a to i za použití bezbariérového prahu. Zdvižně posuvné dveře jsou ideální pro novostavby a rekonstrukce.

Ovládání zdvižně posuvných dveří je velmi snadné a bezpečné. Otevírání a zavírání vyžaduje jen velmi malou námahu.

Inoutic získal prestižní ocenění za koncept Innergy
Inoutic je inovativní společností a součástí jejího podnikání jsou investice do výzkumu a vývoje. Vedoucí postavení značky nejen na evropském trhu dokládá i portfolio výrobků, které kladou důraz na energetickou úspornost a udržitelnost.

Na letošním ročníku stavebního veletrhu fensterbau/frontale 2014 představila společnost Inoutic případovou studii s názvem Innergy za níž dostala prestižní ocenění Fensterbau Innovation Award for Architecture.

Innergy ? cesta do budoucna
Alternativní koncept jednokomorového systému s názvem Innergy představuje nejmodernější technologii vyvinutou skupinou Deceuninck Group, do které spadá i pobočka Inoutic. Vývoj této technologie probíhá v USA, kde se materiál ? skelná vlákna spojená PUR pryskyřicí ? v současnosti používá jako náhrada ocelové výztuže v okenních profilech.

Na fensterbau/frontale představil Inoutic koncept celých dveří vytvořených touto inovativní technologií. Takto vytvořený jednokomorový profil předčí plast v tepelně izolačních vlastnostech a hliník v parametrech odolnosti, mimořádné štíhlosti profilu a prakticky libovolných možnostech barevných nástřiků.

Innergy má 400krát nižší tepelnou vodivost než hliník a tepelnou roztažnost 10krát menší než PVC. Vykazuje také výborné mechanické vlastnosti a vysoký podíl skelných vláken zajišťuje oknům a dveřím stabilitu bez potřeby kovového vyztužení. Úzké profily při vystavení velkým tepelným rozdílům nevykazují ohybové efekty jako je tomu např. u hliníkových profilů s tepelným oddělením. Vysokou pevnost dokládá i fakt, že ohybová odolnost křídel předváděných balkonových dveří se stavební hloubkou pouhých 59 mm je srovnatelná s odolností balkonových dveří s kovovým vyztužením se stavební hloubkou více než 80 mm.

Innergy otevírá zcela nové možnosti v designu oken a dveří svými vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi a vysokou mírou pevností. Inoutic tak stanovuje s Innergy nové inovativní standardy.

 

Balkonové dveře s profilem Innergy.       

Profil vchodových dveří Innergy s použitím výplně elegantně překrývající křídlo (Inoutic nabízí tuto variantu u dveřního profilu Eforte).