Zpět na materiály, výrobky, technologie

Fórum českého stavebnictví 2015 přichází s optimistickým tématem: Jak se připravit na lepší časy?

19. ledna 2015
redakce

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

V březnu 2015 se v Praze uskuteční již 11. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce nastolit témata vybízející k optimistickému náhledu na budoucnost práce stavařů, developerů, projektantů i dodavatelů stavebních materiálů a technologií.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Autor:Po deseti letech se koncepce tohoto největšího výročního setkání oboru stavebnictví navrací ke kořenům - k programové náplni z let, která ještě nebyla poznamenána krizí oboru. První ročníky Fóra českého stavebnictví byly totiž tematicky zaměřeny mnohem šířeji jako platforma pro setkávání všech hráčů na trhu, tedy nejen stavebních firem a dodavatelů stavebních materiálů, ale i investorů, projektantů a developerů. Postupně pod vlivem postupující krize ve stavebnictví se náplň konference tematicky zužovala na dialog mezi vládou a stavebními firmami a svým způsobem se stala spíše zdí nářků českých stavařů. Nyní, kdy se podle mnohých signálů zdá, že se trh zvolna pozvedá z krize, je na čase, aby toto konferenční setkání bylo nejen lékem na nemoci, ale hlavně povzbuzujícím prostředkem k energickým diskusím o rozvojových záměrech.

Úvodní část Fóra se bude za účasti klíčových ministrů vlády ČR a zástupců předních projekčních firem věnovat strategiím v oblasti investic do stavebnictví a legislativě ve vztahu k přípravě staveb, zejména v oblasti budování infrastruktury. V navazujícím bloku budou stavaři, developeři a investoři debatovat o tom, co konkrétně se bude stavět, a uvedou příklady koncepce rozvoje vybraných krajů a měst.

Odpolední program konference bude zasvěcen dosud největšímu počtu pěti paralelních workshopů, které poskytnou prostor pro skutečně detailní diskuse, například nad potřebami praktického uplatnění BIM (procesu vytváření a správy dat o stavbách během jejich životního cyklu) nebo nad standardy pro vytváření smluv pro investory a dodavatele v mezinárodní praxi (pravidla FIDIC). Sekce Budoucí talenti bude věnována mladým podnikatelům a také studentům, kteří by mohli do poněkud konzervativního oboru stavebnictví vnést novou energii a nápady. Fórum státní správy naváže na jeden z diskusních bloků loňského ročníku, který patřil mezi nejhojněji navštívené a zabýval se stavebními zákony a předpisy a návody, jak s nimi pracovat. Některé zákony totiž nejsou tak špatné, jak špatně se využívají.

Fakta k Fóru českého stavebnictví 2015:
- 11. ročník se koná 10. března 2015 v Clarion Congress Hotelu Prague.
- Uplynulých ročníků se účastnilo přes 200 domácích i zahraničních speakerů a přes 2000 delegátů.
- Fórum organizují společnost Blue Events a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR.
- Více informací na www.construction21.cz.