Zpět na materiály, výrobky, technologie

Fasády se vzhledem dřeva bez dřeva

21. srpna 2023
PR článek

Fasády s dřevěným vzhledem jsou v současné době velmi žádané. Jejich realizace pomocí dřevěných obkladů je však méně preferovaná kvůli vysokým nákladům, složité instalaci a náročné údržbě. Účinným řešením k vytvoření autentického dřevěného vzhledu na vnějších zateplovacích systémech jsou obkladové pásy StoCleyer W.


Video link: Podívejte se v našem krátkém videu, jak snadno lze na fasádě dosáhnout autentického dřevěného vzhledu pomocí obkladových pásů StoCleyer W.

Fasádní obkladové prvky StoCleyer W stačí jednoduše nalepit na zateplovací systém a přetřít na požadovaný barevný odstín. Nepotřebují žádnou dodatečnou údržbu, a navíc je můžete mít v široké paletě barevných vzorů. Výsledkem je autenticky vypadající dřevěná fasáda, která byla realizována rychle, úsporně a bez nutnosti další údržby.

Větší flexibilita při plánování

Rozhodnutí obložit fasádu materiálem StoCleyer W můžete udělat v krátkém čase, protože způsob, jakým je možné provést vnější zateplovací systém, zůstává až po základní vrstvu beze změny.

Obkladové prvky také vytváří velký prostor pro kreativní design fasády – od vytváření specifických zvýrazněných ploch až po celoplošné použití pro autentický vzhled dřevěného domu.

 

Kolazpovrchov

 

Snadnější a bezpečnější je také aplikace obkladových pásů

Jako součást vnějšího zateplovacího systému se fasádní obkladové prvky lepí na místě rychle a bezpečně a splňují všechny požadavky stavebních norem. V případě montované stavby lze prvky také snadno zpracovat ve výrobním závodě. Kromě polystyrenu můžete pro zateplení domu využít také izolační desky nebo lamely.

 

2022_STO_Slavik_007

 

Šest dobrých důvodů pro využití obkladových pásů se vzhledem dřeva StoCleyer W:

  • design obkladových prvků je k nerozeznání od skutečného dřeva,
  • obkladové prvky mohou být natřeny v mnoha barevných odstínech a akcentech,
  • ve srovnání se skutečným dřevem nejsou zapotřebí žádné pravidelné nátěry pro údržbu,
  • není nutná složitá podkonstrukce či komplikované řešení detailů,
  • obkladové pásy se jednoduše nalepí na fasádu a natřou požadovanou barvou,
  • absence nákladných a složitých konstrukcí přináší cenově výhodné řešení.
 

byty_sibenik_foto_(c)_tomas_maly_mg_2788

 

Chcete vědět více o obkladových pásech se vzhledem dřeva StoCleyer W?

Podívejte se na ukázky realizací, vyžádejte si produktové vzorky, cenovou nabídku nebo pomoc s technickým řešením. Naši obchodní poradci, projektoví manažeři a tým technické podpory jsou zde, aby Vám poskytli personalizovanou podporu od fáze návrhu a plánování až po úspěšné dokončení stavby. Kontakty a další užitečné informace najdete na stránkách www.sto.cz.